Zucchero

10.04.2012, Nokia Kontserdimaja

10. aprillil esines Tallinnas, Nokia Kontserdimajas Itaalia laulja ja muusik ZUCCHERO. Itaalia edukaima artisti tiitliga pärjatud Zucchero saabus taas Eestisse pärast 13-aastast pausi. Tallinna kontsert leidis aset laulja maailmaturnee «Chocabeck World Tour» raames.

«Iga riik kingib igale põlvkonnale ühe laulja, kes seda riiki esindab. Näiteks esindab Bruce Springsteen sel moel Ameerikat ja Bono Irimaad. Zucchero on aga kõigile kogu maailmas tuntud kui Itaalia hääl», ütles Zucchero kohta Sting. Zucchero (sündinud Adelmo Fornaciari) karjäär muusikas on alates 1980. aastate algusest kulgenud pidevas tõusujoones. Erinevalt paljudest tänastest popkuulsustest ei võlgne ta oma edu eest muusikatöösturitele palju. Itaalia ühe kuulsaima muusiku edu põhineb esialgu tema enda loodud lauludel, kus on rokki, bluesi, souli, r&b, klassika- ja poppmuusika elemente.

Zucchero kauamängivaid on müüdud maailmas üle 40 miljoni koopia. Tema eelmise sajandi lõpus ilmunud albumid on tänaseni Itaalia muusikaajaloos müüdavaimate plaatide hulgas. 2010. aasta novembris nägi ilmavalgus Zucchero uus stuudioalbum «Chocabeck». Pärast uue albumi ilmumist siirdus Zucchero maailmatuurile, mille raames külastas ta aprillis ka Eestit.

Galerii

Pressilõigud / uudised