Zappa Plays Zappa

28.11.2013, Rock Café

28. novembril esines Rock Cafés legendaarse muusiku Frank Zappa vanema poja Dweezil Zappa bänd ZAPPA PLAYS ZAPPA. Tallinna kontserdi raames esitas maailmakuulus tribuutansambel täispikkuses Frank Zappa kultusalbumit «Roxy & Elsewhere» ning ka teisi lugusid Zappa loomingust.

Alates 2006. aastast on Frank Zappa poja Dweezil Zappa kõrgelt tunnustatud tribuutbänd Zappa Plays Zappa andnud enam kui 500 kontserti maailma eripaigus, esitades laval ligi 300 lugu tema kuulsa isa ulatuslikust muusikapärandist. «Arvan, et isa muusika väärib võimalust olla avastatud ka tänapäevase publiku poolt. Tema loovus ja distsipliin on inspireerivad. Kuna põlvkond X tundub, et on juba arenenud mööda põlvkonnast Y, oleme järelikult jõudnud põlvkonnani Z. Usun, et praegu on sobiv aeg ja koht, et olla pärijaks Frank Zappa loomingule ja teda omaks võtta kui Z-põlvkonna muusikalist auesimeest. Mitmed Zappa muusika küljed on kartmatud ja ebaharilikud ning tunduvad minu jaoks justkui tulevikust olevat. Põlvkond Z peakski olema julge ja ebaharilik. Frank Zappa muusikat esitades teeme ja taastame me muusikaajalugu,» ütles Dweezil Zappa.

2013. aasta sügisel asus Zappa Plays Zappa suurejoonelisele muusikaretkele üle Põhja-Ameerika ja Euroopa. Uue tuuriga tähistas Grammy auhinnaga pälvitud tribuutansambel Frank Zappa kultusalbumi «Roxy & Elsewhere» ilmumise 40. aastapäeva. Tallinna kontserdil toodi see paljude Zappa fännide lemmik kauamängiv esitusele täispikkuses ja lugude originaaljärjekorras, pealtvaatajaid Rock Cafés ootasid ka üllatused boonusmaterjali näol.

Galerii

Pressilõigud / uudised