Yes

02.11.2001, Saku Suurhall, Tallinn

“THANK GOD ESTONIA IS FREE!!” – selliste sõnadega kommenteeris kontserti 2. novembril 2001 Saku Suurhallis esinenud legendaarse progerocki lipulaeva Yes’i laulja Jon Anderson. Yes andis välja müüdud saalile pea kolme tunni pikkuse ülimalt professionaalse ja võimsa kontserdi koos sümfooniaorkestriga.

Populaarse Briti proge-rockbänd YES’i poolt olid laval võrratu hääleaparaadiga laulja Jon Anderson, kitarrist Steve Howe, trummar Alan White, basskitarrist Chris Squire ja klahvpillimängija Tom Brislin. YES’ile lisas võimsust nendega koos esinenud sümfooniaorkester.

Ligi kolmetunnise kontserdi jooksul esitasid vanameistrid parimaid palu nende loomingust läbi aegade.

Lisaks bändi saatvatele sümfoonikutele esitas fantastilise kitarrisoolo Stewe Howe; kogu bänd asus üheks looks ka trummide taha ning vallutas eufoorilise Eesti publiku südamed. Lava oli dekoreeritud eriliste kõverpeeglitega, millel mängles valgus.

Yesi laulja Jon Anderson ütles peale Tallinna kontserti: “Ma olen väga õnnelik, et eestlased laulsid meiega kaasa! Saalis olev energia oli tõeliselt fantastiline! Ma olen kõigile väga tänulik meid kuulamast, sest muusika on tõeliselt suur ja võimas jõud! Ma loodan, et inimestele meeldib ka meie uus album “Magnification”. “Thank God Estonia is free!””

BDG kontsertagentuuri FBI juhatuse esimees Peeter Rebane kommenteeris õnnestunud üritust: “Rõõm oli kuulda, et bänd tundis end Tallinnas justkui puhkusel olles! Ja muidugi oli kontserdil ka fantastiline publik! Loodan, et kõik said võrratu elamuse.” Ka Yesi agent Keith Naisbitt jäi kontserdiga, publikuga ja korraldusega väga rahule.

Ettekandele tulid lood:
Overture
Close To The Edge
Orchestra Intro
Long Distance Run Around
Don’t Go
Deeper
Gates Of Delerium
Steve Howe Guitar Solo
Starship Trooper
And You And I
Ritual
Seen All Good People
Owner Of A Lonely Heart
Roundabout

Pressilõigud / uudised