White Stripes

29.06.2005, Club Hollywood, Tallinn

Duojõuab Eestisse oma Euroopa-turnee raames, mis promob nende uut albumit“Get Behind Me Satan”. Albumi ilmumiskuupäev on 7. juuni.

White Stripes koosneb õest-vennast (kuulujuttude järgi lahutatud abikaasadest): Meg White trummidel ja Jack White kitarril-vokaalil. Aastal 1997 panid nad pead kokku ja otsustasidhakata tegema lihtsat aga valjuhäälset rock&roll muusikat. Alustati“White Stripes” nimelise albumiga ning nende puna-valge piparmündikommivälimus ja taotluslikult lihtsakoeline lavashow pälvisid kiirelttähelepanu. Nende esimesed lindistused olid segu garaazh-rockist,bluusist ja naivistlikust popist.

Bändi albumist “White Blood Cells” sai hoobilt kriitikute lemmik ning White Stripes oligi saanud “uue laine” rock&roll” bändide esiknimeks. Nende video “Fell in Love With A Girl” oli nominent 2002 jaanuari MTV Video Awardsil neljas kategoorias ,sealhulgas “Best Video of the Year” (Eminemi ja NSYNC-i kõrval!).“White Blood Cells” müüs üle poole miljoni plaadi, kuid duo ei jäänudloorberitele puhkama ja 2003 aastal nägi ilmavalgust uus album “Elephant” .Vaatamata sellele, et esimest korda ilmus plaat suurplaadifirma V2 alt,on see materjal rajum, tujukam, paranoilisem ja tumedam kui varemilmunu. Plaadi esiklugu “Seven Nation Army” onpaljude kriitikute arvates nende parim teos – kurjakuulutav,tulihingeline rock&roll-hümn. “Elephant” tõi White Stripesile ka Grammy kategoorias “Parim alternatiivmuusika album”

Pressilõigud / uudised