Voices of Europe

01.09.2000, Kaarli kirik, Tallinn

2000.aasta 1. septembri õhtul Tallinna Kaarli kirikus esinenud Euroopa kultuuripealinnade noorte ühendkoor võlus oma kõrgetasemelise etteaste ja huvitava programmiga kirikutäie koorimuusika asutajaid.

Ettekandele tuli Euroopa kultuuripealinnade loominguparemik oma 14 suurepärase teosega. Kõige soojema vastuvõtu teenis Atli Heimir Sveinssoni poolt loodud energiline ja võrratu teos, kus lisaks vokaalile kasutati trombooni. Arvo Pärdi spetsiaalselt Voices of Europe jaoks kirjutatud teos “…which was the son of…” pakkus tõelise elamuse ka kõige nõudlikumale muusikahuvilisele.

Voices of Europe peadirigent Thorgerdur Ingolfsdottir jäi kontserdiga väga rahule. “Ilusaim kirik, kus me siiani selle kontserttuuri jooksul viibinud oleme. Kahju ainult, et me ei saanud Tallinnasse kauemaks jääda ega linna näha. Kontsert oli fantastiline!” Koor sõitis Tallinnast otse Helsingisse, et sealt juba edasi Krakowisse lennata, kus 3. septembril astutakse üles St. Katharina kirikus.

Kontsert tõestas veelkord, et huvi süvamuusika vastu pole raugenud. Kindlasti ei jää see viimaseks klassikalise muusika ürituseks, mille FBI Eesti kuulajani toob.

Galerii

Pressilõigud / uudised