Tricky

20.11.2008, Rock Café, Tallinn

20. novembril esines Tallinnas klubis Rock Cafe trip-hop-muusika staar Tricky. Bristolist pärit ­Tricky on Massive Attacki ja Portisheadi kõrval üks trip-hopi kolmest tähtsamast artistist.

Massive Attackiga on Tricky olnud seotud ka loominguliselt – ta alustas oma loomekarjääri Bristoli rühmituses Wild Bunch, millest kasvas hiljem välja Massive Attack, kelle kahel esimesel heliplaadil Tricky kaasa lõi.

Viieaastase vaikuse järel ilmus Trickyl juulis 2008 värske album “Knowle West Boy” (tema kaheksas stuudioplaat) ja Tallinna jõudis Tricky uue albumi Euroopa turnee käigus. Kriitikute hinnangul tuli Tricky lagedale ühe oma karjääri parima plaadiga. Nagu Trickyl tavaks, on ka sel albumil kasutatud mitmeid naisvokaale ning stiilidesegus on kõike: punki, reggae’t, funk’i, poppi, hiphoppi, hard rock’i ja sünget lüü rikat.

Viimastel aastatel Ameerikas elav muusik on teinud koostööd paljude artistidega, sealhulgas Terry Halli, Neneh Cherry, Elvis Costello, Nelly Furtado, Yoko Ono, PJ Harveyga, samuti lööb Tricky produtsendina kaasa 2008. aasta sügisel ilmuval Grace Jonesi comeback-albumil “Hurricane”.

Galerii

Pressilõigud / uudised