Tom Jones

17.06.2014, Saku Suurhall

17. juunil esines Saku Suurhallis Briti laulja Tom Jones. Esmakordselt Eestisse tulnud muusik esines Tallinnas kuulsamate lugude kavaga.

Tom Jones on meelelahutusmaailmas tegev olnud ligi viiskümmend aastat, andes siiani uusi plaate välja ning esinedes regulaarselt kontsertidega üle maailma. Alates 1960nda aasta keskpaigast on ta olnud maailma üks populaarsemaid vokaliste. Oma kodumaal, Walesis, on ta tuntud kui «Jones the Voice». Tom Jonesi ainulaadne vokaalne võimekus, anne ja karismaatiline isiksus teevad temast ühe austatuima, imetletuima ja armastatuima esineja kaasaegses popmuusikas. Tema mahlakas ja tugev hääl ulatub baritonist tenorini, looming hõlmab endas lugusid erinevates stiilides – popist, rokist ja kantrist klassikalise muusikani, rütmist ja bluusist boogie woogie’ni ning rockabilly’st kaasaegse tantsumuusika ja urbanistliku soulmuusikani.

Jonesil on alati olnud huvi väga laia muusikažanrite spektri vastu ning ta on olnud alati võimeline esitama väga mitmekülgset repertuaari, harides enda loomulikke andeid ning tehes seda kuulates ja õppides oma lemmikartistidelt läbi aegade. Jonesi varasemad esinemised olid innustatud Solomon Burke’ist, Little Richardist, Jackie Wilsonist, Brook Bentonist, Big Bill Broonzyst ning paljudest teistest R&B ja bluusi suurkujudest. Rock ‘n’ rolli hinge leidis ta Jerry Lee Lewise loomingus. «Vaatamata sellele, et Jones on sealhulgas tuntud oma pop-hittide poolest, on ta eelkõige rokkar tõelise rütmi ja bluusi hingega.»

74-aastase Tom Jonesi sõnul peab ta end tõesti tagasi hoidma, et mitte laulda. «Ma ei näe end pensionile minemas, ei näe seda kohe üldse. Võin tempot veidi aeglustada, ja ehk vähem töötada, kuid siiski loodan, et suudan elu lõpuni lavale minna ja fännide ees esineda.»

Kontserdi raames kõlasid sellised tuntud palad nagu «Delilah», «It’s Not Unusual», «Green Green Grass Of Home», «I’ll Never Fall in Love Again», «Kiss» jpt.

Galerii

Pressilõigud / uudised