The Matthew Herbert Big Band

05.03.2005, Sakala Keskus, Tallinn

5.märtsil saab Sakala Keskuses Jazz’n Motioni esimese juubeli raamesEesti ärksaim publik oma silmaga näha moodsa muusika üheambitsioonikama ja kompromissituma tegija MATTHEW HERBERTI Big Bändikoosseisu. Tegemist on muusikakriitikute sõnul äärmusilikult julgemuusikalise eksperimendiga!

Jazz’nMotion on üritustesari, mis siiani toonud Eestisse moodsaelektroonilise jazzi suurnimesid nagu Gotan Project, the CinematicOrchestra, Ralph Myerz & the Jack Herren Band, Kimmo Pohjonen,Rinneradio ja Wimme. Sarja viies üritus saab olema senini ükssuurejoonelisemaid – kohale tuleb 15-liikmeline tipptasemel jazz-muusikutest koosnev big-bänd, Herberti pikaajaline koostööpartner jamuusa – kaunis jazzvokalist Dani Siciliano ning loomulikult MatthewHerbert ise. Suurtele ekraanidele projekteeritakse Herberti pooltväljatöötatud visuaalprogramm. Sakalas saab olema hubane klubilikatmosfäär: lühtrisaalis DJ-lounge ning suures saalis jazziklubi.

Alates üliedukast esiettekandest (Gilles Petersoni kutsel) Montreaux Jazzi Festivalil (2002), on kõik prestiižemadjazzifestivalid soovinud Matthew Herbert Big Bandi omafestivaliprogrammi. Matthew kindel otsus on aga alati olnud, et BigBändi kavaga astuvad nad üles ainult valitud ja erilistel üritustel –soojendusetteaste BJÖRKILE Hollywood Bowlis, esinemine Pompidoukeskuses Pariisis, the Big Chillil Londonis, peaesinejana BarcelonasSonar Festivalil, Queen Elizabeth Hallis…. Ja nüüd Jazz’n Motionil!

Pressilõigud / uudised