Suzanne Vega

21.10.2013, Nokia Kontserdimaja

21. oktoobril esines Nokia Kontserdimajas tänapäeva üks silmapaistvamaid laulukirjutajaid SUZANNE VEGA. Ameerika lauljatar andis Tallinnas koos maailmatuntud kitarristi Gerry Leonardiga eksklusiivse akustilise kontserdi.

Suzanne Vega on tunnustatud kui oma põlvkonna üks silmapaistvamaid laulukirjutajaid. Alustades 80ndate keskel ilmunud debüütalbumiga, on ta aastatega andnud loetlematuid väljamüüdud esinemisi parimates kontserdisaalides üle maailma. Muusikakriitikute sõnul kehastab Vega laval olles oskusliku jutuvestja rolli, «jälgides maailma läbi poeetilise pilgu. Suzanne’i laulud keskenduvad linnaelule, tavalistele inimestele ja pärismaailma teemadele, laulusõnad on ühtlasi mõtlemapanevad ja lihtsad ning pakuvad viise erinevateks tõlgendusteks. Suzanne Vega etteastetest õhkub draamavaba hingust, tuues aga samal ajal välja sügavaid emotsioone». Tema lauluhäält on kirjeldatud kui «jahe, kuivast liivapaberist puudutatud sosin» ning «kurvameelne, kuid relvitukstegevalt jõuline.»

Koos Suzanne Vegaga astus 21. oktoobril Nokia Kontserdimaja lavale tunnustatud kitarrist Gerry Leonard, kes on teinud tihedat koostööd paljude muusikutega, sealhulgas korduvalt ka David Bowie’ga – nii muusikalise juhina tuuride kallal kui ka löönud kaasa albumitel «Heathen», «Reality» ning ka hiljuti ilmunud uuel kauamängival «The Next Day», mil ainsana peale Bowie enda on Leonard mainitud lugude kaasautorina.

Tänapäeval töötab ta tihedalt Suzanne Vegaga koos tuuritades. Leonardi enda sõnul on tema jaoks Suzanne’iga tuuril esinemine nagu puzzle. «Minu jaoks on suureks väljakutseks esitada Suzanne’i hästi produtseeritud loomingut vaid kitarri abil ning seda sellisel viisil, et need palad ikka sama tugevalt saalis istuvat publikut puudutaksid ja mõjutaksid. Püüdes säilitada lugude vaimu ja leida üles kõige tähtsam mõte loos ning «paljastada» see kitarri abil. Laval olles täiendame me üksteist, luues väga huvitava segu muusikastiilidest. See jätab ka avaralt ruumi Suzanne’i ilusale vokaalile,» kommenteeris muusik.

Suzanne Vega Tallinna kontserdi esitlejaks oli raadio Retro FM

Galerii

Pressilõigud / uudised