Suur ooperiõhtu – La Traviata

14.01.2010

14. jaanuaril toodi Nokia Kontserdimajas Suurel Ooperiõhtul vaatajate ette Giuseppe Verdi “La traviata” salvestus maailmakuulsast La Scala ooperiteatrist. Suursuguses lavastuses astusid üles maailmakuulsad ooperitähed Ramon Vargas ning Roberto Frontali. Erilist tähelepanu väärib Rumeenia lauljatari Angela Gheorghiu debüüt Violetta rollis suurel La Scala ooperilaval.

Giuseppe Verdi “La traviata” peetakse üheks maailma tuntuimaks ooperiks, mis 19. sajandi keskpaigast on võitnud ooperisõprade lugupidamise kõikjal maailmas ning kujunenud üheks armastatuimaks ooperiks muusikateatri ajaloos.
Nokia Kontserdimaja ekraanil saab seekordsel ooperiõhtul nautida Giuseppe Verdi “La traviata” suurejoonelist lavastust, kus astuvad üles maailmakuulsad oopertähed. Peaosas, Violetta rollis, saab näha Rumeenia tunnustatud ooperitähte Angela Gheorghiu, kes on ligi kakskümmend aastat olnud tihe külaline paljude maailma tuntuimate ooperimajade lavalaudadel. Angela Gheorghiu on esinenud mitmel hooajal Londoni Kuninglikus Ooperis, Viini Rahvusooperis, kui ka New York’i Metropolitan ooperimajas, tuntud ooperite peaosades.

Alfredo rollis astub üles maailmakuulus Mehhiko tenor Ramon Vargas, kellest peale debüüti 1990-datel on saanud üks 21. sajandi tunnustatumaid tenoreid ning keda on saanud näha pea kõigi maailmakuulsate ooperimajade lavastustes. Samuti väärib etenduses tähelepanu itaalia bariton Roberto Frontali Georges Germonti rollis, kes on aastaid laulnud Viini Rahvusooperis, Metropolitanis ja La Scala ooperteatris. Frontali on saanud tunnustust just  Verdi ooperite rollidega ning teda peetakse meie aja kõige “verdilikumaks” baritoniks.

14. jaanuaril Nokia Kontserdimaja ekraanile ülekantud etenduse dirigendiks oli tunnustatud Lorin Maazel. Maailma tippdirigent Lorin Maazel on juhatanud mitmeid maailmakuulsaid orkestreid ning olnud paljude kollektiivide muusikaline juht 1960-datest kuni tänaseni.

Galerii