Suur ooperiõhtu – Othello

04.02.2010

4. veebruaril toodi Nokia Kontserdimajas Suurel Ooperiõhtul vaatajate ette suurejoonelise  Giuseppe Verdi ooperi “OTHELLO” salvestus 2008. aasta Salzburgi Festivalilt. Lavastuses astusid üles maailmakuulsad ooperitähed. Dirigeeris Itaalia tippdirigent Riccardo Muti.

Othello rollis astub üles Läti tenor Alekandrs Antonenko, kes vaatamata oma suhteliselt noorele eale on  juba mitmete maailmakuulsate ooperilavade tihe külaline. Mitmel korral on andekat lauljat õnnestunud Eesti publikul näha ka külalisesinejana Rahvusooperi Estonia laval.

Desdemona rollis säras Vene suurepärane ooperilauljatar Marina Poplavskaya, kelle tee suurte ooperiteatrite lavalaudadele algas Moskvast. Tänaseks esineb Poplavskaya Metropolitani, Covent Gardeni, Los Angelese ja paljude teiste maailmakuulsate ooperiteatrite lavastuste peaosades.

Hispaania tunnustatud tenor Carlos Alvarez astus üles Jago rollis. Alvarez on aastaid laulnud La Scalas, Metropolitani ooperiteatris, kuid peamiselt Madridi Kuninglikus Ooperiteatris ning on pälvinud erilist tunnustust just Verdi rollide eest.  

Etenduse dirigendiks oli tunnustatud Itaalia Riccardo Muti. Maailma tippdirigent Riccardo Muti on juhatanud mitmeid maailmakuulsaid orkestreid ning olnud paljude kollektiivide muusikaline juht. Algavaks hooajaks on Muti muuhulgas kinnitatud ka Chicago Sümfooniaorkestri ja Roma Ooperiteatri muusikaliseks juhiks.

Galerii