Sting

28.07.2006, Saku Suurhall, Tallinn

28. juulil esines teist korda Tallinnas maailmakuulus muusik Sting. Maailma üks tuntumaid meesartiste jõudis Eestisse oma Euroopa turnee “Broken Music Tour” raames, mis kujutas endast täiesti uut ja energiast pakatavat rock showd.

Sting on äärmiselt mitmekülgne ja andekas artist. Tema muusikukarjäär algas 70ndate lõpul tänaseks kõikjal tuntud ansambliga The Police. Edu on saatnud Stingi algusest peale ning 1985. aastal alustas ta soolokarjääri. Ta on mänginud ka mitmetes filmides, Broadwayl ja kirjutanud rohkelt filmimuusikat, mille eest teenis 3 Oscarit. Stingi trofeeriiulil puhkavad veel teenitult 17 Grammyt, 17 BMI Awardsi, 4 Brit Awardsi, 3 Golden Globe auhinda, 2 Emmyt, jne. Oma pika ja viljaka karjääri jooksul on Sting esinenud kõikidel mandritel kümnetele miljonitele inimestele, tema tuure ja albumimüüki saadab alati edu.

Stingi repertuaar on segu eri rahvaste muusikast, mis viib kuulaja mitmekesisele muusikalisele teekonnale. Sting on alati püüdnud avardada popmuusika piire, tuues oma loomingusse sisse jazzi, klassikalise ja maailmamuusika elemente, kirjutades tähendust omavaid tekste ja püüdes oma muusikaga viia publikuni sõnumit. Esimest korda õnnestus Eesti publikul Stingi showd näha 2001. aastal Tallinnas, Vabaduse väljakul.

Uue tuuril “Broken Music Tour” mängib Sting lisaks laulule basskitarri, kitarre mängivad tema kauaaegne sõber Dominic Miller ja Lyle Workman, trummidel on Abe Laboriel Jr.  Stingi soojendusesinejaks tuuril oli tema poja Joe Stumneri bänd Fiction Plane.

Stingi Tallinna kontserdi produtsendiks oli BDG koostöös Welldone ’ga

Galerii

Pressilõigud / uudised