Steve Vai

25.10.2012, Rock Café

25. oktoobril esines Tallinnas, Rock Cafés maailma üks tunnustatumaid ja nõutumaid rokk-kitarriste, kolmekordne Grammy auhinna võitja STEVE VAI. Kontsert leidis aset muusiku uue stuudioalbumi maailmaturnee raames.

Steve Vai on tuntud enda väga isikupärase kõlamaailma poolest, leides oma loomingus rabava tasakaalu tehnilise võimekuse ja poeetilise sõnastuse vahel. «Ma teen muusikat, et iseennast mõjutada,» rääkis Vai. «Mind on alati kannustanud sõltuvus luua helisid, mis on unikaalsed – mitte paremad sellest, mida teised inimesed teevad, lihtsalt erinevad». Muusiku enda sõnul jääb see sõltuvus suunavaks jõuks tema jätkuvas muusikalises arengus ning selles, mida ta kõige enam muusikuks olemise puhul hindab. «Minu jaoks on kõige ergutavam kuulda ilusat veidrat heli enda peas ning seejärel tuua see reaalsesse maailma, kasutades vahendeid, mis mul muusikuna on. Just enneolematud asjad huvitavad mind enim,» lisas Vai.

Steve Vai on oma pika ja eduka karjääri jooksul jõudnud töötada paljude tuntud muusikute ja ansamblitega – nii on ta asendanud Yngwie Malmsteen’i Alcatrazzis, osalenud David Lee Roth’i ja Alice Cooper’i sooloalbumite salvestamisel, mänginud ansamblites Whitesnake ja PIL ning esinenud koos 100-liikmelise Tokyo Sümfooniaorkestriga. Frank Zappa, kelle saatebändis on Steve Vai mänginud, nimetas teda «virtuoosiks, kes on võimeline mängima võimatuid kitarripartiisid».

Sooloartistina alustas Steve Vai 1984. aastal. Tema varajase loomingu kohta öeldakse, et see laiendas rokk-kitarri «sõnavara» ning kuulutas 90ndate alguses kitarrivirtuooside ajastu välja. 2012. aaasta suvel nägi ilmavalgust Steve Vai uus, kaheteistkümnest loost koosnev stuudioalbum nimega «The Story of Light» – «plaat, mis jälgib murest murtud mehe kosmilist teekonda, läbides tragöödiat, ilmutust, õpetust ja lunastust». Tegemist on teise osaga jutustusest, mis sai alguse muusiku eelmisel albumil «Real Illusions: Reflections» (2005). Uuel plaadil löövad kaasa ka kaks külalisvokalisti – Aimee Mann ja Beverly McClellan. Kohe peale uue kauamängiva ilmumist siirdub Steve Vai maailmaturneele.

25. oktoobril esines Steve Vai Tallinnas, Rock Cafés koos oma bändiga, mille koosseisu kuuluvad Dave Weiner (kitarr), Jeremy Colson (trummid), Philip Bynoe (bass) ja Deborah Hensen (vokaal, klahvpillid).

Galerii

Pressilõigud / uudised