Sir Elton John

22.07.2001, Lauluväljak, Tallinn

22. juuli 2001 õhtul oma unikaalse sooloshowga Tallinna Lauluväljakul üles astunud legendaarne Sir Elton John võitis publiku südamed ning andis võrratu etteaste oma loomingu pärlitest läbi aegade, lauldes Eesti publikule ka kolm lisalugu. Kaks ja pool tundi virtuooslikku klaverimängu ja imepäraseid laule Inglise sööri esituses oli Lauluväljakule kokku toonud üle 30 000 inimese.

Legendaarne Briti muusik Sir Elton John, kes oma 30 loomingulise tegevusaasta jooksul on meisterdanud kustumatuid hitte, võitnud miljonite südamed, müünud üle 40 miljoni albumi, näitas end taas parimast küljest. Esitusele tulid pea kõik hitid tema loomingiparemikust (vt. allpool) ning lugusid söör Eltoni oktoobris ilmuvalt uuelt albumilt “Songs From The West Coast”. Lisalugudena rõõmustasid kaasaelavat publikut laulud “Circle Of Life”, “Benny And The Jets” ja viimasena loomulikult Eltoni kuulsaim laul “Candle In The Wind”, mille ajal võis Lauluväljakul näha tuhandeid põlevaid tulukesi. Sir Elton John lahkus lavalt enne südaööd publiku tormilise aplodeerimise saatel ning lendas koju Nizzasse.

Sir Elton John ise jäi Tallinna publiku ja ilusa ilmaga väga rahule. Lisaks kohtumisele peaminister Mart Laariga, kultuuriminister Signe Kiviga ning linnapea Tõnis Paltsiga, kohtus Sir Elton John enne kontserti Inglise esiliiga ühe jalgpalli tippklubi Ipswich Town’iga, kellele pühendas oma loo “The Blues”. Ka tema management oli meeldivalt üllatunud ning kiitis nii Tallinna kui Riia kontserdi sujuvat ja ladusat korraldust.

BDG kontsertagentuuri FBI juhatuse esimees Peeter Rebane jäi nii Tallinna kui Riia kontsertidega väga rahule. “Oleme väga õnnelikud, et kontserdid korda läksid. Elton on üks suurimaid staare, kes kunagi Baltikumis käinud on, Lätis oli see esimene seda mastaapi megakontsert. Elton oli väga heas vormis ja positiivses meeleolus, ka korralduslik pool laabus vägagi sujuvalt. Rõõm oli näha, et tipptasemel kontserti tuli nautima nii palju inimesi! Mul on hea meel, et suutsime publikule pakkuda midagi väga ilusat ja erilist.”

Sir Elton Johni Tallinna kontserdil tulid ettekandele järgmised lood (sööri enda managemendi andmetel):
Your Song
Greatest Discover
Someone Saved My Life Tonight
Border Song
Daniel
Mona Lisa’s
Honky Cat
Rocket Man
Tiny Dancer
Philadelphia Freedom
Nikita
Sacrifice
Sorry
Blues
This Train Doesn’t Stop Here Anymore
Carla Etude
Tonight
Burn Down The Mission
The One
Blue Eyes
Pilot
Crocodile Rock
Don’t Let The Sun Go Down On Me
Circle Of Life
Benny And The Jets
Candle In The Wind

Galerii

Pressilõigud / uudised