Sigur Rós

23.08.2008, Rock Café, Tallinn

23. augustil jõudis Eestisse eksperimentaalrocki kultusbänd Sigur Rós Islandilt. Tallinnasse jõudis bänd oma viienda stuudioalbumiga “Með suð í eyrum við spilum endalaust” (With a buzz in our ears we play endlessly), mis nägi ilmavalgust kuu aega enne kontserti Rock Cafés.

Sigur Rós on peale Björki teine artist, kes Islandi eripäraselt muusika-kasvulavalt nii mastaapselt kogu maailma tähelepanu ette on jõudnud. Sigu Rós on nähtus omaette, mida tundub olevat loogilisem võrrelda pigem loodusjõudude kui teiste bändidega. Nende ilu ja võlu peitub ebamaiselt eeterlikus ja heljuvas helikeeles, mis tingitud nii bändiliidri Jonsi Birgissoni kirkast ja tundlikust muinasjutukeeles lauldud falsetist, poognaga tõmmatud eepiliselt rulluvatest kitarri-saundidest kui post-rocki ja klassikalise muusika kohtumisest ja segunemisest.

Sigur Rós tuli kokku aastal 1994 Reykjavikis ning sai nime samal päeval sündinud bändiliikme väikse õe järgi, mis tähendab tõlkes „võiduroos“. Siis veel teismeliste poiste esimene lindistus tagas neile diili Björki plaadifirmaga Bad Taste, debüütplaat „Von“ (Lootus) ilmus aastal 1997. Järgmise albumi esimene singel Svefn-G-Englar valiti 1999. aastal NME nädala singliks, millele järgnes vaimustusepuhang nii UK’s kui USA’s, plaadileping Fat Cat Recordsiga ning tuur koos Radioheadiga.

Laupäeval, 23. augustil andis Sigur Rós intiimse klubikontserti Tallinnas Rock Café’s 1000-le kiiremale piletiostjale.

Sigur Rósi Tallinna kontserdi korraldas BDG

Galerii

Pressilõigud / uudised