Scooter

12.09.1999, Lauluväljak, Tallinn

Gruuvi initsiatiivil FBI poolt korraldatud suvelõpu üritus – 12.septembri 1999.a – Scooter’i kontsert Tallinnas tõi üle ootuste palju publikut. Pühapäeva õhtul viibis Tallinna Lauluväljakul ca´9000 inimest, kes kõik said osa Scooteri pooleteist tunnisest live-showst. Scooter’ile oli see juba läbi aegade kümnes kontsert Baltikumis.

Eestipoolsed soojendajad kolmeliikmeline boy-bänd Black Velvet ja klubiinimeste kohalik kultusbänd, peaesineja kodumaine copy Caater kütsid noored nii üles, et saksa kommertstechno esirindlase Scooteri lavaleilmumisel kaikus üle lauluväljaku meeletu kisa. Publik publik sai kuulda nii vanu kustumatuid hitte kui ka viit uut lugu Scooter’i eelmiselt plaadilt “Back to the Heavyweight Jam”, millest juba tuntud ja hitiks saanud singel “Faster Harder Scooter” kõlas avaloona. Lisaks pakkus visuaalset naudingut dünaamiline lavashow ja esinejate nauding oma muusikast. Scooteri juhtfiguuri H.P.Baxxteri õhutusel laulsid tuhanded fännid kaasa enamus lugusid ja metsik technobeat haaras iga kohalviibija enda haardesse. Lauluväljaku kohal oli kätemeri, mis iga Scooter’i poolse hüüde “Tallinn!!!” ja H.P. põhifraasi “Yeaahh!!” järel septembritaevasse sirutus.

Pärast kontserti kohtus Scooter ka üheteistkümne fänniga, kes olid Gruuvi loosimisel võitnud endale võimaluse kohtuda meestega isiklikult ja see hetk koos Scooter’iga ka pildile jäädvustada. Vaatamata tehtud pommiähvardusele sujus üritus väga hästi. Scooter suundus peale kontserdi edasi Club Hollywoodi, kus toimus ametlik afterparty ja pidutses varaste hommikutundideni.

Pressilõigud / uudised