Schönbrunn Palace Orchestra Vienna

07.01.2022, Vanemuise Kontserdimaja & Alexela Kontserdimaja

2022. aasta jaanuaris esineb taas Eestis Viinist pärit Schönbrunni lossi orkester aasta esimese päeva teleülekandest tuntud kavaga. Seekord annab maailmakuulus orkester Eestis taas kaks kontserti – 6. jaanuaril Vanemuise Kontserdimajas ning 7. jaanuaril Alexela Kontserdimajas.

Suure Viini uusaastakontserdi raames kõlab Tallinnas ja Tartus Johann Straussi, Josef Straussi, Franz Lehári ja teiste klassikalise muusika suurmeistrite aegumatu looming.

 Schönbrunni lossi orkester saabub jaanuaris Eestisse juba neljandat aastat järjest. Kolmel eelmisel korral läksid kuulsa Viini kollektiivi esinemised täismajadele ning muusikud on pälvinud Eesti publiku poolt kauakestvad seisvad ovatsioonid. Traditsiooniliselt esitleb orkester aasta alguses Tartus ja Tallinnas uut kava ja uusi staare. Koos 30-liikmelise orkestriga astuvad lavale kaks solisti – sopran Jenifer Lary ja bariton Michael Havlicek. Orkestrit juhendab dirigent Mika Eichenholz.

 Veerand sajandit tagasi asutatud Schönbrunni lossi orkester on rahvusvaheliselt tunnustatud Viini kammerorkester. Orkestri esinemised maailmakuulsas Schönbrunni lossis (kus esines ka Mozart ise) meelitavad kohale klassikalise muusika austajaid üle maailma ning neist kontsertidest on saanud Viini linna muusika- ja kultuurielu lahutamatu osa. Schönbrunni lossi orkestrit peetakse ka oluliseks Austria riigi kultuurisaadikuks.

Tallinna ja Tartu uusaastakontsertidel kõlavad seekord teiste klassikalise muusika teoste seas Josef Straussi, Johann Straussi ja Franz Lehári valsid, polkad ning aariad, sealhulgas ka operetist “Lõbus lesk”. Traditsiooniliselt kuuleb kontserdil ka selliseid kuulsaid palasid nagu Ilusal sinisel Doonaul” ja “Radetzky marss”, mille esitamisest saab dirigendi taktikepi järgi taas osa võtta ka saalis viibiv publik. Suure Viini Uusaastakontserdiga saadab muusikakollektiiv maailmale sooje tervitusi, armastust, lootust ning rahu.

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti. 

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.

Hind: 39 - 99 EUR

Pressilõigud / uudised