Schönbrunn Palace Orchestra Vienna

09.01.2020, Vanemuise Kontserdimaja & Alexela Kontserdimaja

2020. aasta jaanuaris esineb taas Eestis Viinist pärit Schönbrunni lossi orkester aasta esimese päeva teleülekandest tuntud kavaga. Seekord annab maailmakuulus orkester Eestis kaks kontserti – 9. jaanuaril Vanemuise Kontserdimajas ning 10. jaanuaril Alexela Kontserdimajas.

Suure Viini uusaastakontserdi raames kõlab Tallinnas ja Tartus Johann Straussi, Josef Straussi, Eudard Straussi ja teiste klassikalise muusika suurmeistrite aegumatu looming.

Kahe eelmise, väljamüüdud kontserdiga tõelist furoori tekitanud ja Eesti publiku poolt kauakestvad seisvad ovatsioonid pälvinud orkester esitleb aasta alguses Tallinnas ja Tartus uut kava ja uusi staare. Koos 30-liikmelise orkestriga astuvad Tallinnas lavale kaks solisti – sopran Rinnat Moriah ja bariton Lukas Johan. Orkestrit juhendab jaanuaris dirigent Mika Eichenholz.

Tallinna ja Tartu uusaastakontsertidel kõlavad seekord teiste klassikalise muusika teoste seas Josef Straussi, Johann Straussi ja Eduard Straussi valsid, polkad ning aariad, sealhulgas ka operetist “Nahkhiir”. Traditsiooniliselt kuuleb kontserdil ka selliseid kuulsaid palasid nagu Ilusal sinisel Doonaul” ja “Radetzky marss”, mille esitamisest saab dirigendi taktikepi järgi taas osa võtta ka saalis viibiv publik.

Schönbrunni lossi orkester esineb Vanemuise Kontserdimajas 9. jaanuaril ning Alexela Kontserdimajas 10. jaanuaril 2020. aastal. Suure Viini Uusaastakontserdiga saadab muusikakollektiiv maailmale sooje tervitusi, armastust, lootust ning rahu.

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti. 

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.

Hind: 39 - 99 EUR

Pressilõigud / uudised