Dmitri Berlinsky

22.09.2012, Nokia Kontserdimaja

22. septembril esines esmakordselt Tallinnas, Nokia Kontserdimajas maailmakuulus Russian Chamber Philharmonic St. Petersburgi orkester. Dirigeeris Juri Gilbo ja solistiks oli üks tunnustatumaid viiuldajaid Dmitri Berlinsky.

Russian Chamber Philharmonic St. Petersburgi (Vene Kammerfilharmoonia) orkester on asutatud 1990. aastal Peterburi Riikliku Konservatooriumi lõpetanute poolt ning orkester resideerub Saksamaal. Orkestrit peetakse kogu Euroopas üheks nõutuimaks kammerorkestriks tänu nende erakordsele virtuoossusele ning äärmiselt täpsele muusikalisele väljendusoskusele. Orkester teeb regulaarselt koostööd maailma tipptasemel kunstnikega nagu Mischa Maisky, Sir James Galway, Sergei Nakariakov, Andrei Gavrilov ja David Garrett, esinedes täismajadele mainekates kontserdisaalides ning astudes üles erinevatel festivalidel üle maailma.

Kontserdil esines solistina Dmitri Berlinsky, kes pälvis noorima osalejana võidu rahvusvahelisel Paganini viiuldajate konkursil Genovas, Itaalias. Solisti ja kammermuusikuna on Dmitri Berlinsky pälvinud rohkelt tunnustust ja pärjatud erinevate auhindadega sealhulgas SONY, Juilliard, YCA ja Bagby Fondation. Juba mitu aastat on ta mänginud kuulsa “Yusupov” Stradivarious viiuliga – samal instrumendil on mänginud ka David Oistrahhi ja Leonid Kogan.

Tallinna kaheosalisel kontserdil tuli ettekandele E.Grieg’i, C.Saint-Saens’i, N.Paganini ja P.Tchaikovsky looming.

Pressilõigud / uudised