Roxette

10.11.2001, Saku Suurhall, Tallinn

Laupäeval, 10. novembril 2001 ligi kahetunnise fantastilise live showga välja müüdud Saku Suurhallis üles astunud Rootsi megastaar Roxette rokkis tõeliselt ning viis publiku täielikku eufooriasse.

“It Must Have Been Love” ehk siis see peab olema Eesti publiku armastus Roxette’i vastu, mis Saku Suurhallis sellise meeletu rõõmujoovastuse tekitas. Oma lemmikute suurepärasest etteastest vaimustunud rahvas plaksutas tormiliselt, vilistas, hüppas, tantsis, kiljus, karjus, trampis jalgu, hõiskas ja laulis kõiki laule kaasa. Roxette esitas läbilõike oma loominguparemikust läbi aegade, alustades tempoka looga “Crush On You”. Sellele järgnes tõeline hitiparaad ning lisaloona kõlas “Church Of Your Heart”.

Roxette oli Eesti publiku võimsast kaasaelamisest tõeliselt vaimustunud. Kontserdi lõpul tuletas laulja Marie Fredriksson inimestele meelde, et kõige olulisemad asjad siin elus on rahu ja armastus. “You are the best!!” hüüdis ta ja naeratas õnnelikult. Kahetsusega tõdes Roxette pressikonverentsil, et neil polnud aega Tallinnaga tutvuda kuna peale kontserti ootas ees lend koju.

Roxette oli kaasa võtnud omalt poolt kogu valgus- ja helitehnika ning ka hiiglasliku videoekraani, millelt muusika taustaks näidati erilisi videoinstallatsioone. Ülimalt heas vormis bändile ei olnud probleemiks tungida publiku hinge ka ainult akustilise kitarri ning Marie puhta häälega. Elevust tekitas “Joyride” ajal publiku sekka lennanud massiivsed õhupallid ning veidi hiljem järgnev sädelev väikeste hõbedaste paberikeste sadu.

Roxette esitas Tallinnas järgnevad lood:
Intro
Crush On You
Dressed For Success
Listen To Your Heart
Waiting For The Rain
Real Sugar
It Must Have Been Love
Center Of The Heart (Is The Suburb To The Brain)
Stars
You Don’t Understand Me
Fading Like A Flower
Spending My Time
Dangerous
Sleeping In My Car
Milk And Toast And Honey
Wish I Could Fly
The Big L
Joyride
Little Girl
Crash! Boom! Bang!
Anyone
Hotblooded
The Look
Queen Of Rain
Church Of Your Heart

Galerii

Pressilõigud / uudised