Roisin Murphy

29.01.2008, Rock Café, Tallinn

29. jaanuaril jõudis Eestisse kuulsa dance-pop duo Moloko laulja ROISIN MURPHY. Tallinna kontsert toimus Euroopa turnee raames Murphy teise sooloalbumi «Overpowered» toetuseks.

Rock Café laval astus Roisin üles 10-liikmelise live-bändiga. Roisini muusiku- ja lauljakarjäär sai alguse Sheffieldi duos Moloko, mille loomingust koorusid välja tantsupõranda-hitid “Sing it Back” ja “The Time Is Now”. Peale neljandat albumit läks duo aga lahku ja Murphy kolis Londonisse, et alustada soolokarjääri ning hakkas koos produtsent Matthew Herbertiga töötama oma esimene sooloalbumi “Ruby Blue” kallal, mille singliteks said “If We’re In Love” ja “Sow Into You”.

Muusikakriitik Valner Valme kommenteerib: «Moloko austajate hulka kuulusin selle omanäolise futujazz/cosmicfunk/neosoul- või lihtsalt kunstiväärtusega elektroonilise popi bändi esimesest albumist «Do You Like My Tight Sweater » aastal 1995. Mul ei olnud kahju, kui Roisin ja Mark Brydon ka muusikaliselt lahku läksid, sest neljast briljantsest albumist piisas täiesti. Seda enam üllatas, et Roisin lauljana läks lahti alles oma esimesel sooloalbumil, majesteetlikul «Ruby Bluel» (2005), kus muusikaliselt aitas Matthew Herbert. Briti popmuusika sensuaalseim naishääl imaluse koefitsiendiga null. Tema peatne teine soolokas on sügise üks oodatuimaid albumeid ja mitte ainult minu jaoks.»

Septembris valiti Roisin Murphy MTV Europe Music Awardsil Interact kategooriasse, mille nominentide hulgas ka Prince, Madonna, Justin Tumberlake, R.E.M., Depeche Mode, Muse.

Tallinna kontserdil astus üles erikülalisena Soome elektro-punk legend OP:L BASTARDS.

Roisin Murphy Tallinna kontserdi korraldajaks oli BDG

Galerii

Pressilõigud / uudised