Rock the Ballet

12.05.2013, Nokia Kontserdimaja

12. mail esines Nokia Kontserdimaja laval maailmatuntud tantsutupp The BAD BOYS OF DANCE, kes tõi esmakordselt Eesti publikuni maailmas suurt menu pälvinud ROCK THE BALLET show. Üle miljoni pealtvaataja meeli kütkestanud ning enam kui kahekümnes riigis püstijalu aplause pälvinud Rock the Ballet ühendab kaasaaegse tantsukunsti paeluvate videovisuaalide ning hittmuusikaga – etenduse raames kõlab Queen’i, Michael Jackson’i, Aerosmith’i, Coldplay, Maroon 5, Justin Timberlake’i, David Bowie, INXS’i, George Michael’i, LMFAO, Alicia Keys’i jpt. tuntud muusikute looming.

Rock the Ballet tantsushows pühendavad tänapäeva maailma parimad noored balletitantsijad oma ande rokk- ja poppmuusika hittidele. Rock the Ballet sulatab edukalt akrobaatikaga kokku klassikalise balleti ja Broadway etenduste elemendid, hip hop’i, kaasaegse ning stepptantsu, luues võimsa, energilise ning visuaalselt äärmiselt nauditava meelelahutuse. Olles viis aastat üle maailma tuuritanud, on Rock the Ballet pälvinud nii kriitikute kui ka publiku kõrgustesse ulatuva kiituse:

– Rock the Ballet toob lavale täpselt selle, mida pealkirjas lubab. Fantastiline trupp täidab kõik ootused – nad on ülemõistuse head tantsijad, imelised virtuoosid, kes liigutavad tantsimise piire atleetlikkuse, lõputute pöörete ja gravitatsiooni eiravate hüpetega. See show ajab pealtvaatajate meeleolu keema!

– Kutsuge seda akrobaatiliseks poppballetiks või virtuoosseks rokktantsuks – mitte keegi ei suuda loobuda seda nautimast, vaadates üdini treenitud, karismaatilisi, kenasid ja seksikaid tantsijaid kõrgepingega laetud õhtus, mis toob inimesteni fantastilise tantsukunsti, saateks nii muusikaikoonide kui ka hetkel edetabeleid vallutavate artistide suurimad hitid. Vapustavad tantsumaailma superstaarid, kes sooritavad uskumatuid tantsuakrobaatilisi võtteid, suurtes kogustes lõbu ja huumorit, viimse detailini välja joonistatud videoinstallatsioonid, kustumatu hittmuusika, rokk-kontserdile omane valgustus ning… lava ongi valmis balletiks ja rokiks. Võimas!

Etenduse raames kõlab paljude tuntud muusikute looming – Queen, Michael Jackson, Aerosmith, Coldplay, The Bee Gees, Maroon 5, Justin Timberlake, David Bowie, INXS, George Michael, LMFAO, Alicia Keys, Kanye West, Chris Brown, Robert Palmer jpt.

Rock the Ballet loojate kinnitusel baseerub muusikavalik soovil tuua inimesteni muusika, mis sobiks lisaks tantsijatele ka vaatajale hästi. «Valime spetsiaalselt lugusid, mida paljud ilma suure vaevata ära tunnevad – selleks, et muusikat kuulates tunneksid ka pealtvaatajad end mugavalt. Soovime, et etendusele tulija saaks mõnusalt nautida ning ühtlasi ka elevust tunda. Mis juhtubki siis, kui maailmale tuntud muusika kaasab endaga vapustava tantsukunsti,» seletas  Rock the Ballet show lavastaja, maailmakuulus tantsija Rasta Thomas. .

Thomas on veendunud, et Rock the Ballet erineb kaasaegsest tantsust nende kõikide elementide tõttu, mis on seotud lõplikuks tervikuks: «Isegi meie loov lähenemine on teistsugune. Kasutame pop-, rokk- või räppmuusikat ning toome sinna juurde klassikalise balleti tehnika, segatuna hip hop’i, modern-, Broadway jazz- ja võistlustantsu ning paljude muude stiilidega – kõik selleks, et luua laval ennenägematu liikumise energia. Meie etendusel on oma lugu, mida jutustatakse tantsu abil. Rock the Ballet on kindlasti just nendele, kes eeldavad, et ballett on igav. Ballett on ilus, kuid ei pea olema kuiv. Me oleme siin selleks, et näidata maailmale, kui lõbus, põnev, seksikas ja meeltlahutav tants olla saab. «Rokkima» tähendab ju ärkvele raputamist… millegi lahedaks muutmist – see on see, mida me teeme! Rock the Ballet on show, mis läheb palju kaugemale tavalisest tantsuetenduse kogemusest.»

Show kollektiiv koosneb Bad Boys of Dance trupi tantsijatest, mis on Rasta Thomas’e poolt asutatud 2007. aastal. Tantsutrupi liikmed on osalenud mitmete staaride (sh. Rihanna, Destiny’s Child, Jessica Simpson, Florence & the Machine, Prince, Madonna) muusikavideotes ning kontsertidel.

Rock the Ballet’i Tallinna etenduse produtsendid on BDG Music ja Nokia Kontserdimaja koostöös Ameerika Ühendriikide Suursaatkonnaga Tallinnas.

Galerii

Pressilõigud / uudised