Robert Plant

16.06.2014, Saku Suurhall

16. juunil esines Saku Suurhallis Inglise muusik ja laulja, legendaarse rokkansambli Led Zeppelin juhtfiguur Robert Plant. Tallinnas astus Plant lavale oma bändiga Sensational Space Shifters, esitades lugusid nii soolokarjääri repertuaarist kui ka Led Zeppelini kullafondist.

Robert Plant lõi ansambli Sensational Space Shifters 2012. aastal. Selle koosseisu kuuluvad ka tema eelmisel kümnendil tegutsenud bändi The Strange Sensation liikmed. Tallinnas näeb juunikuus laval selliseid muusikuid nagu Liam «Skin» Tyson, Justin Adams, Juldeh Camara, Billy Fuller, John Baggot ja Dave Smith.

Tallinna kontserdi raames tõi Robert Plant lisaks soolokarjääri perioodist pärinevate lugudele lavale ka mitu pala Led Zeppelini kullafondist. Nii esitas legendaarne muusik Eesti publiku ees selliseid kuulsaid muusikateoseid nagu «Babe I’m Gonna Leave You», «Tin Pan Valley», «Black Dog», «Going To California», «Whole Lotta Love» jpt.

Robert Plant (65) tõusis muusikamaailma absoluutsesse tippu rokkansambli Led Zeppelini esilauljana ja lugude sõnade autorina, pärast bändi laialiminekut tegi Inglise muusik väga eduka soolokarjääri. Plant on tunnustatud kui üks suurepärasemaid lauljaid rock’n’rolli ajaloos, enam kui 40-aastase karjääri jooksul on ta nimetatud muuhulgas «Parimaks metalmuusika vokalistiks läbi aegade» (Hit Parader), «Parimaks hääleks rokkmuusikas» (Planet Rock) ja «Parimaks  esilauljaks läbi aegade» (Rolling Stone).

Kontserdi erikülalisena astus lavale Ameerika rokk-bluesi bänd North Mississippi Allstars.

Galerii

Pressilõigud / uudised