Riverdance

14.08.2002, Saku Suurhall, Tallinn

Esmakordselt Eestit külastanud maailmakuulsat iiri tantsushow originaali Riverdance vaatas Tallinnas enam kui 20 000 inimest. Eranditult kõigi kuue show lõpus püsti seistes aplodeerinud, huilanud ja vilistanud publiku meeletud ovatsioonid panid Saku Suurhalli katuse vappuma ja üllatasid oma soojusega ka korraldajaid.

Võimas tantsuetendus ei jätnud külmaks ka lõunanaabreid – Lätist käis showd nautimas ca 4000 inimest. Arvestades busside ja autode hulka, millega lätlased Riverdance’l käisid ning fakti, et enamus neist ööbis ka Tallinnas, võib öelda, et Riverdance’i show mitte ainult ei pakkunud tipptasemel meelelahutust vaid tõi ka Tallinna majandusele arvestuslikult ligi 10 miljonit krooni lisakäivet.

Riverdance’i säravate esitantsijate Joanne Doyle ja Breandan De Gallai sõnul on nad Eesti publiku ülimalt sooja ja eufoorilise vastuvõtu üle väga õnnelikud. “Alustasime Tallinnast oma Euroopa tuuri, kõik olid just puhkuselt tulnud ja väike ärevus oli sees, kuidas meie show siinsele publikule meeldib. Suureks rõõmuks võttis Tallinna publik meid tõesti ülihästi vastu. Kogu meie tiim armus Eestisse!” räägib Breandan De Gallai.

Hiiglasliku produktsiooniga tantsuetenduste korralduslik pool sujus ladusalt. “Oleme BDG-ga väga rahul. Ei mingeid probleeme ja väga professionaalne tegutsemine. Usun, et tuleme paari aasta pärast kindlasti siiakanti tagasi” kommenteerib Riverdance’i peaprodutsent Julian Erskine. Riverdance’i tantsijad andsid oma siinviibimise ajal eestlastele kahetunnise work-shopi iiri stepptantsu alustest. Ligi poolsada osalenut sai peale rasket treeningut selgeks oma esimesed jõetantsu sammud, rütmi, tempo ja liikumise. Work-shopi korraldaja Märt Agu sõnul oli see meie tantsuhuviliste jaoks harukordne võimalus õppida oma ala tipptegijatelt.

Galerii

Pressilõigud / uudised