R.E.M.

26.01.2005, Saku Suurhall, Tallinn

2005. aasta alguse võimsaim muusikasündmus on 26. jaanuaril toimuv maailma tuntuima poprockansambli R.E.M. kontsert. R.E.M. koosoma legendaarse juhtfiguuri Michael Stipe’ga annab kontserdi Tallinnas Saku Suurhallis.

Ameerika poprocki esindava R.E.M.i kontsert on üle pika ajataas midagi publikule, kes armastab kvaliteetset muusikat. Kindlastisaavad olema nauditavad Michael Stipe vaherepliigid ja tema lavalineemotsionaalsus. Kontserdil saab kuulda nii R.E.M.i kultuslugusid „Losing My Religion“, „Shiny Happy People“, „Everybody Hurts“, „Man On The Moon“ kui ka materjali viimastelt albumitelt. Kindlasti kõlab seal R.E.M.i uus singel „Leaving New York“. Eestisse jõuab R.E.M. oma 2005. aasta jaanuaris algava Euroopa turnee raames. Tallinna showle eelneval õhtul antakse kontsert ka Riias.

R.E.M. on saanud hulgaliselt erinevaid auhindu sealhulgaska 3 Grammyt, üle kümne MTV auhinna, lisaks mitmete ajakirjadetunnustused. Juba nende esimene täispikk album oli ajakirja The RollingStone arvates aasta parim plaat, parem isegi kui M. Jacksoni ja U2 oma!Ja see tunnustus oli alles algus! R.E.M.i paljulubav kolmeteistkümnes stuudioalbum „Around The Sun“ ilmub oktoobri alguses.

R.E.M. loodi garaažibändina 1980. aastal; mõned aastadtagasi said nad aga hiilata maailma kõige kallima plaadilepinguga. Ontavaline, et R.E.M.i albumid jõuavad kuld ja plaatinastaatusesse ning nende lood püsivad pikalt edetabelites. Nii mõnigibänd on saanud inspiratsiooni oma loominguks just R.E.M.i muusikast.
R.E.M. tuleb Tallinnasse koos oma soojendusesinejaga. Turnee Ida-Euroopa üheksal kontserdil soojendab R.E.M .-i Läti popmuusika au ja uhkus BrainStorm.

Galerii

Pressilõigud / uudised