Rammstein

24.02.2010, Saku Suurhall, Tallinn

24. veebruaril 2010 astus Saku Suurhallis üles Saksa industriaal-rocki kultusbänd Rammstein. Peale neli aastat kestnud pausi on bändil valminud uus album ning selle Euroopa esitlustuuri raames tullakse veebruaris Tallinna tagasi.

Hiljuti saabus Eesti muusikapoodidesse müügile RAMMSTEINi uus album “Liebe ist fär alle da” (tõlkes “Armastus on kõigi jaoks olemas”), mida tuli oodata neli aastat. Bändi kuues plaat on liikmete sõnul kõige „raskem“ stuudioalbum, mis nad seni teinud: “Sel ei kõla imalad armastuslaulud – otsime armastuse sügavamat ja tumedamat tähendust” kommenteerib Rammsteini asutajaliige ja kitarrist Richard Krupse. Albumil on 11 uut lugu, sealhulgas skandaalne singel “Pussy”, mille video kogus internetis paari nädalaga üle 12 miljoni vaataja.

Rammsteini värsket materjali tutvustava tuuri avalöök toimus 8. novembril Lissabonis. Bänd plaanib järgneva kahe poole aasta jooksul anda 200 kontserti. Eestisse jõudsid Saksa industriaal-rocki staarid 24. veebruaril. Rammstein on bändi liikmete sõnul algavaks tuuriks igati valmis: “Hea, et see plaat lõpuks valmis sai. Me ei jõua ära oodata, millal lavale saame” teatas Richard Kruspe.

Rammstein on Eestis esinenud kaks korda – mõlemal korral ette välja müüdud saalidele. Viimati andis bänd kontserdi Saku Suurhallis 2004. aasta novembris täismajale. “Me ei kahelnud hetkegi kas tuua Rammstein Eestisse kolmandat korda. Võib öelda, et tegime bändile oma pakkumise ära juba kohe peale 2004. aasta laivi ning ootasime siiani põnevusega nende uut tuuri. Oma pürotehnikast pungil teatraalse lavashowga on Rammstein efektne vaatepilt ka kümnendat korda, kindel on see, et iga kord on neil publikule midagi uut varuks olnud” kommenteerib BDG Music tegevjuht Eva Palm.

Pole siis ime, et fännid on Rammsteini kohta öelnud: “Teised bändid mängivad, Rammstein põleb!”.

Galerii