Ralph Myerz & the Jack Herren Band

25.07.2004, Club Hollywood, Tallinn

Pühapäeval, 25. juulil toob üritustesari JAZZ’N MOTION Eestisse Norra elektroonilise muusika ja chill-out jazzi uusima ja kuumima üllataja, Ralph Myerz & the Jack Herren Band ning Norra klubiringkondade esiisaks tituleeritud DJ BJÖRN TORSKE!

Jazz’n Motion on siiani Eesti publikut rõõmustanud selliste artistidega nagu: RinneRadio, Wimme, Kimmo Pohjonen, Gotan Project ja Cinematic Orchestra. Seekordne suund on võetud teadlikult Norrale, sest just sinna on hetkel pööratud muusikatööstuse põnevil pilgud – Norrast on viimaselt ajal tulemas ju erakordselt palju põnevat: Royksopp, Kings of Convenience, Supersilent, Bugge Wesseltoft, Jaga Jazzista ja loomulikult aina rohkem ja kiiremini kõlapinda võitev Ralph Myerz & the Jack Herren Band.

Bändi edukus kasvab kiirelt-kiirelt – sel suvel tuuritatakse maailma suurimatel festivalidel – sealhulgas Roskilde ja Glastonbury, kus eelmisel nädalavahetusel esineti 25 000 inimesele. RM & the JHB on muuseas esimene Norra bänd, kes kunagi Glastonburys pealaval üles astunud!! Peale tihedat maailmaturneed jõuavad Bergani poisid teha ka kiire peatuse Tallinnas, Jazz’n Motionil, mis sel korral toimub Hollywoodi klubis, 25. juulil.

RM & the JHB-ist saanud väga kaalukas ja omanäoline osa Norra elektroonilise jazzi ja techno maastikust. Hiljuti ilmunud album “Special Album” on segu lounge’likust meeleolust, elektroonilisest popist, funkyst, acid jazzist, mänglevast biidist ja seiklevast soundist, mis inspireeritud 60-ndate ja 70-ndate helidest. Lisandiks möllavad trummid, kajaefektid, lainetav basskitarr ning tulemuseks funky ja seksikas chill-out-meeleoluline tantsumuusika.

Mis teeb aga Ralph Myerz & the Jack Herren Bandi tõsiselt eriliseks, on nende live-show, mis on suur üllatus igaühele, kes tuttav nende stuudiomaterjaliga. Ise ütlevad nad: Kui me laivis mängime, saab kogu muusika täiesti uue värvi – laval on kaks trummarit, vägev valgusshow ja tohutus koguses energiat! Me tahame, et inimestel oleks meie showl lõbus, tahame, et kõik naeraksid ja tantsiksid! Eks murrame ikka mõne trummipulga ka…”

Pressilõigud / uudised