Placebo

28.05.2007, Saku Suurhall, Tallinn

28. mail esines Saku Suurhallis viimase aastakümne üks silmapaistvamaid bände Inglismaalt PLACEBO. Bänd tuli Tallinna uue tuuriga, mille raames andsid muusikud ligi 150 kontserti üle terve maailma. Eestisse saabus Placebo eesotsas oma asutaja ja liidri Brian Molkoga aga esmakordselt.

Placebost on viimase aastakümne jooksul saanud unikaalne nähtus tänapäeva muusikamaailmas. Kohe asutamise hetkest, aastal 1994, on valinud bänd oma tee, mis jääb eemale muusikamoe hoovustest. Muusikute endi sõnul näitavad neile suuna kätte nende iidolid – Sonic Youth, Pixies, Smashing Pumpkins ja Nirvana. See suund on garanteerinud Placebole miljonid austajaid ning viinud nad viimase aastakümne ühe parima inglise bändi tiitlini.

Sügava mõtte ja romantilise kõla tõttu võrdlevad muusikakriitikud Placebo lugusid The Cure’i, Morrissey’i, R.E.Mi ja Depeche Mode’i loominguga. Oskuse tõttu ühildada androgüünne välimus ja toored kitarririffid nimetavad nad aga bändi Nirvana glämm-vennaks.

Placebo uus kauamängiv «Meds» ilmus muusikapoodide lettidele aastal 2006. Muusikute sõnul on tegu bändi kõige inimlikuma albumiga, mis räägib kaotusvalust, ujedusest, kättemaksust, armastusest, sõltuvusest ja usaldusest. Uue albumi toetuseks läks Placebo poolteiseks aastaks tuurile, mille raames annavad Brian Molko , Stefan Olsdal ja Steve Hewitt ligi 150 kontserti üle terve maailma – Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Ameerikas, Austraalias, Ida-Aasias ja Euroopas.

Placebo Tallinna kontserdi produtsendiks oli BDG koostöös Welldone’iga

Galerii

Pressilõigud / uudised