Phil Collins

16.10.2005, Saku Suurhall, Tallinn

13. ja 16. oktoobril jõudis Tallinnasse oma maailmaturnee „First Final Farewell Tour”  raames legendaarne Phil Collins. Kontserdid olid osa artisti hüvastijätu tuurist, mis on läbinud erinevaid maailma riike alates eelmisest aastast.

Tallinna kontsert oli Phil Collinsi uue Euroopa turnee avakontsert. Peale esimest Tallinna kontserti reisib Collins Soome ning annab seal kaks tänaseks juba väljamüüdud kontserti ningtuleb seejärel Eestisse tagasi. On üsna ainukordne, et artist oli nõuslisakontserdiga, kus ta esimese kontserdi järel peab lava ja tehnikakokku pakkima ning edasi reisima ja seejärel samasse kohta tagasitulema. Teadaolevalt ei ole Eestis seni toimunud ühegi maailmakuulsa muusiku või bändi lisakontserti.

„Läbirääkimisedartisti esindajatega algasid juba aprillis kui esimene kontsert väljamüüdud sai. Lootsime, et artist on huvitatud andma teise kontserdi päevpärast esimest kontserti, ent väga üllatuslikult pakuti meile hoopis 13. oktoobrit. Ka meie jaoks on lisakontserdi korraldamine esmakordnekogemus”, kommenteerib kontserdi produtsent Peeter Rebane.

Vägevast showst annab tunnistust, et Collins reisib enam kui 100-liikmelise kaaskonnaga, ning kasutab laval 10–liikmelist bändi ja mitmeid taustalauljaid. Collinsi Tallinnas viibimise jaoks on juba reserveeritud Reval Hotel Olümpia presidendisviit ja üle saja numbritoa.

PhilCollinsi karjäär algas Genesise asendustrummarina 1970. aastal ningjätkus pärast Peter Gabrieli lahkumist Genesise lauljana kuni 1995.aastani. Paralleelselt Genesisega alustas Collins ka eduka soolokarjääriga. Läbi aastate on Phil Collinsi tuntumad ja armastatumad hitid olnud „In The Air Tonight”, „TrueColours”, „You Can’t Hurry Love”, „Another Day in Paradise”, „AgainstAll Odds”, „Easy Lover”, „One More Night”, „Groovy Kind Of Love”, „TwoHearts”, „Can’t Stop Loving You” . 2004. aasta lõpus ilmus Collinsilballaadilik kogumikalbum „ Love Songs: A Compilation… Old and New ”.

Galerii

Pressilõigud / uudised