Peter Gabriel

17.05.2014, Arena Riga, Riia

17. mail esines Riias, Arena Rigal ansambli Genesis asutajaliige, mitmekordne Grammy auhinna võitja ning Rock’n’rolli Kuulsuste Halli kuuluv PETER GABRIEL. Inglise laulja ja muusik esines Lätis «Front to Back» turnee raames, millega tähistab Garbiel oma edukaima sooloalbumi ilmumise 25. aastapäeva. Riias saadas Gabrieli originaalkoosseisus live-bänd.

«So» oli Peter Gabrieli viies soolo stuudioalbum pärast tema lahkumist Genesis’e ridadest. 1986. aastal ilmunud plaadist sai laulja kommertslikult edukaim sooloalbum, mis sisaldas selliseid hitte nagu «Sledgehammer» (telekanali MTV ajaloos enim mängitud muusikavideo), «Big Time» ja  «Don’t Give Up». Album jõudis Inglismaa edetabelite tippu ning kerkis tänu suurtele müüginumbritele plaatina staatusesse nii Euroopas kui Ameerikas. Ajakiri Rolling Stone paigutas «So» 80ndate parimate albumite sekka ning muusikakriitikute sõnul tegi see «kunagisest Genesis’e lauljast tõelise rokkstaari».

«So» albumi ilmumise 25. aastapäeva puhul on Peter Gabriel taasühinenud enamuse originaalkoosseisus mänginud bändiliikmetega, kellega tuuritas veerand sajandit tagasi – nii astuvad Riias koos Gabrieliga lavale Tony Levin (basskitarr), David Rhodes (kitarr), David Sancious (klahvpillid), Manu Katché (trummid), Jennie Abrahamson (tausjalaulja) ja Linnea Olsson (taustalaulja).

Peter Gabrieli uus show koosnes kolmest osast. Esimene põhineb ideel, et protsess on tihti sama  huvitav – või isegi huvitavam – kui lõpptulemus, seega alustatakse omal ajal lõpetamata lugudega ning seda tehakse justkui proovis majatulede saatel. Seejärel tulevad esitlusele mõned rohkem elektroonilised versioonid valitud paladest. Ja lõpuks jõutakse «magustoiduni» – esitatakse täismahus album «So».

Galerii

Pressilõigud / uudised