Pet Shop Boys

06.06.2000, Lauluväljak, Tallinn

6. juuni 2000 õhtul kell 23.15 lõpetas Tallinna Lauluväljakul menuka esinemise Briti elutöö auhinna laureaatansambel Pet Shop Boys. Umbes 12 000 pealine Eesti publik võttis Neil Tennanti ja Chris Lowe tuliselt vastu. Bänd esitas üle 20 loo oma karjääri paremikust, taustaks videoinstallatsioonid Andrew Bramleylt.

Rohkelt soojust jätkus juba Pet Shop Boysi soojendusgrupile BrainStormile Lätist, kes oma atraktiivse showga publiku kuumaks küttis. 16 aastat tipus olnud tandem avas Tallinna kontserdi oma viimase albumi hitiga “I Dont Know What You Want But I Cant Give It Anymore” laulis Neil Tennant ja pani seejärel publiku ometi enda pilli järgi kaasa elama.

Tennant ja Lowe jäid ka ise rahule nii oma esinemise kui publiku vastuvõtuga. “Me ei osanud ette kujutadagi, mis meid Baltikumis ees ootab ning oleme Tallinnast väga positiivselt vaimustatud” ütles Chris. Publikule lausus ta aga: “Tallinn you are a great crowd! Thank you!!”.

“Neil ja Chris on tõeliselt meeldivad inimesed, kontsert oli fännidele tõeline maiuspala,” kommenteeris kontserti FBI pealik Peeter Rebane.
Pärast meeldivat kontserti Eestimaal, käis Pet Shop Boys laulja Neil Tennant juuli teisel nädalal incognito Eestis puhkamas.

Pädaste mõisaomanikul Imre Sooäärel ja BDG Kontserdi juhatuse esimehel Peeter Rebasel jäi Tennanti vastuvõtmise korraldamiseks aega vähem kui nädal. Sellegipoolest korraldati Neil’ile suurepärane vastuvõtt: suur üllatussünnipäev pidulauaga mahajäetud raketibaasi pommišahtis. (Tennant sai 46 aastaseks).

Ainus NLiidu armeest Muhu saarele maha jäänud venelane mängis ðahtis metsasarvel Nõukogude Liidu hümni ja läks siis üle Pet Shop Boysi “Go Westile.” Neil oli väga üllatunud, et need meloodiad on üksteisega nii sarnased,” meenutas Imre Sooäär. Pädastes kolm päeva veetnud Tennant kirjutas mõisa tiibklaveril ka mõned laulud.

Tennant viibis Eestis üksi. Tumedatest päikeseprillidest piisas, et Saaremaal tundmatuks jääda. Tallinna tänavatel jahmatas kuulsus küll mõnda Soome turisti, ka Controvento ja Noku klubi külastajad tundsid sealt korraks läbi astunud staari ära.

Pressilõigud / uudised