Orchestral Manoeuvres In The Dark

30.01.2020, Alexela Kontserdimaja

30. jaanuaril 2020 esineb Alexela Kontserdimajas elektroonilise muusika tipptegija ORCHESTRAL MANOEUVRES IN THE DARK (OMD). Tallinnas tähistavad Inglise muusikud karjääri 40. juubelit. Kava kannab nime “Souvenir. OMD 40 Years – Greatest Hits”.

Kontserdi raames tulevad esitlusele kõik OMD hitid, sealhulgas bändi kõige esimene singel “Electricity”, sõjavastane lugu “Enola Gay”, ansambli esimene Inglismaa edetabelitesse pääsenud pala “Messages”, UK Top 3 hulka jõudnud “Souvenir” ja “Sailing on the Seven Seas” ning paljud teised. Lisaks kõlavad Tallinnas palad bändi algusaastatest, mida on OMD enda kontsertidel pika karjääri jooksul esitanud üliharva.

Ansambli OMD panid aastal 1978 kokku Andy McCluskey ja Paul Humphreys, kelle sõnul alustasid nad muusika kirjutamist vastastikuse sooviga teha midagi teisiti.  Tol hetkel olid Andy ja Paul suuresti mõjutatud sellistest artistidest nagu Kraftwerk, Roxy Music, Velvet Underground, David Bowie ja Gary Numan. Näidates oma armastust enda muusika kangelaste vastu, inspireerisid üsna pea elektro-pioneerid OMD ka teisi artiste oma loomingus süntesaatoril põhineva muusika sügavust ja võlu katsetama.

1980-ndate elektroonilise muusika ühe oluliseima artistina oli OMD jaoks alati tähtis teistest erineda ning luua midagi mitte ainult täiesti uudset, kuid ka kuulama sundivat. Alates 1979. aastal ilmunud singlist “Electricity” kuni nende hetkel viimase albumini “The Luxury of Punishment” (2017), on Orchestral Manoeuvres In The Dark üks väheseid new wave’i ajastust pärit bände, kes loovad järjepidevalt kvaliteetset muusikat. Lisaks sellele on nad suutnud leida tee ka noorema generatsiooni südamesse ning seda põneva kaasaegse artistina, mitte pelgalt nostalgilisel kombel. “Elektrooniline muusika on meie keel. See on viis kuidas me kõnetame”, ütlevad muusikud.

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.

Hind: 49 - 79 EUR

Pressilõigud / uudised