Muse

11.12.2012, Saku Suurhall

11. detsembril esines Tallinnas, Saku Suurhallis Inglismaa parimaks live-bändiks pärjatud MUSE. Kontsert leidis aset bändi uue stuudioalbumi maailmaturnee raames.

Muse’i uus stuudioalbum «The 2nd Law» nägi ilmavalgust 2012.aasta sügisel. Bändi liikmete sõnul on kauamängiv midagi radikaalselt teistsugust ansambli eelnevatest muusikatöödest. Uue materjali toetuseks siirdsb bänd maailmaturneele, mille käigus külastas esmakordselt ka Eestit.

1994. aastal kolme koolisõbra poolt loodud Muse on enda populaarsusega pidevalt tõusuteel olnud – kollektiivi iga uue albumi müüginumbrid on ületanud tunduvalt eelkäiva plaadi omasid. Bändi seni viimane täispikk «The Resistance» (2009) saavutas esikoha paljude Euroopa riikide edetabelites, sealhulgas Inglismaal, Prantsusmaal, Saksamaal ja Itaalias. Esmakordselt on Muse’i plaat pääsenud ka Ameerika edetabeli esikolmikusse. Edule ookeani taga aitas kaasa ka bändi lugude «Supermassive Black Hole», «I Belong to You» ja «Neutron Star Collision (Love Is Forever)» lisandumine ülipopulaarse «Videviku» («Twilight») saaga kolme osa filmimuusika kogumikele.

Oma karjääri jooksul on Muse andnud üle tuhande kontserdi ning paljude mainekate auhindade kõrval (sh. ka Grammy) on mitmekordselt nimetatud parimaks live-bändiks. Muusikakriitikud on Muse’i live-showsid kirjeldanud kui «viimase aja kõige põnevamaks ooperlikuks ja ulmeteaduslikuks karnevaliks, mida Euroopa lavalaudadel näha saab».

Galerii

Pressilõigud / uudised