Metronomy

22.03.2015, Rock Café

22. märtsil esines esmakordselt Eestis indipopp-bänd Metronomy Inglismaalt. Kontsert Tallinnas, Rock Cafés leidis aset bändi Euroopa turnee raames.

«Metronomyt on peetud ning peetakse siiani üheks geniaalsemaks popansambliks Euroopas… Ent ometi pole tegemist triviaalse popiga, mida hommikust õhtuni kommertsraadiotes käiatakse, kuid põhjust rahvalaulikuks saamiseks on küllaga…» (Kultuur | ERR)

2014. aastal nägi ilmavalgust ansambli neljas stuudioplaat nimega «Love Letters», mis maandus Inglismaa albumite edetabeli esikümnesse, pälvides muusikakriitikute heakskiidu üle maailma. «See siiras ja samal ajal vaoshoitud album on teos bändilt, kes soovib popmuusika edu vastu võtta nende enda tingimustel ning paljastama teistsugust, kuid väga veetlevat külge enda kunstimeisterlikkuse muutustest», kirjutas AllMusic.com.

Uue albumi toetuseks on Metronomy suvest saadik nii Euroopas kui Ameerikas tihedalt tuuritamas ning on jõudnud esineda ka paljudel suurtel muusikafestivalidel, sealhulgas Glastonburyl, Readingul ja Leedsil Inglismaal, Montreux Jazzil Šveitsis,  Primavera Soundil Hispaanias, Rock Werchteril Belgias, Summersonicul Jaapanis jpt.

Tänapäeval kuuluvad Metronomy koosseisu Joseph Mount (lugude autor, laulja, klahvpilli- ja kitarrimängija), Oscar Cash (saksofon, kitarr, klahvpillid ja taustavokaal), Anna Prior (trummid ja vokaal) ja Gbenga Adelekan (basskitarr ja vokaal).

 

Galerii

Pressilõigud / uudised