Metallica

18.04.2010, Saku Suurhall, Tallinn

Metallica väisas taas Eestit 18. aprillil suurejoonelise maailmaturnee “World Magnetic Tour” raames. Esmakordselt Baltimaades annab bänd sisekontserdi ning esineb nn 360° laval, mis on paigutatud saali keskele.

Uudse lavalahendusega on bändi kontakt publikuga parem, garanteerib vahetu kontserdielamuse ning hea nähtavuse lavale igast saali osast. Metallica laulja James Hetfield põhjendab lava valikut sooviga oma fännidele silma vaadata. Bändi liikmete sõnul võimaldab esinemine 360° ringlaval bändile endale, aga ka vaatajaile hoopis uutmoodi elamuse, samuti mahub lava vahetusse lähedusse tunduvalt enam inimesi.

2008. aasta oktoobris Ameerikas alanud “World Magnetic Tour” turnee raames on Metallica andnud Euroopas ja Ameerikas juba üle 100 kontserdi ning sellele tuleb lisa tuleval aastal. 2009. aasta lõpus antakse kontserte Ameerikas, aasta alguses Lõuna-Ameerikas ja aprillis on bänd taas Euroopas – sh. ka Baltikumis.

Teiste kontserdipaikadega võrreldes, mida Metallica oma maailmaturnee raames väisab, on Saku Suurhall väikseim ning vabamüüki tuli Eestis ja Soomes kokku vaid 5 100 piletit. “Tallinna show puhul oli tegemist väga erilise kontserdiga, kus Metallica kontserdi külastajatel avanes ainulaadne võimalus osa saada tõeliselt vahetust showst,” räägib BDG Musicu tegevjuht Eva Palm. “Sellisel tasemel 360° ringlavaga produktsiooni Saku Suurhalli mahutamine oli nii Metallica kui ka meie produktsioonitiimile suur väljakutse, sest lava võttis enda alla enamuse põrandast. Tallinna kontsert sai võimalikuks vaid tänu Läti majanduskriisile ehk siis pole olemas halba ilma heata. Metallica management otsustas teha muudatuse tuuri ajakavas ja anda teine algselt Riias toimuma pidanud kontsert hoopis Tallinnas. Tänu sellele saamegi Eesti Metallica fänne ainulaadse 360° showga rõõmustada,” lisas Palm.

Galerii