Metallica

20.07.2008, Skonto Stadium, Riia

20. juulil esines Riias rokkmuusika suurkuju Metallica. Kontsert Skonto staadionil sai olema kuulsa Ameerika bändi ainsaks showks Baltimaades ning oli viimse piletini väljamüüdud.

Alates loomishetkest Kalifornias 1981. aastal on METALLICAst saanud üks suurimaid ja edukamaid artiste läbi aegade. Bändil on hiiglaslik fännibaas, mis jaguneb hästi organiseeritud fännklubide võrguks kogu maalimas. Piletid Metallica kontsertidele müüakse reeglina kiirelt läbi. Erandiks ei olnud ka Metallica kontsert Tallinnas 2006. aasta suvel – tookord kogunes Ameerika rokkarite megashowle Lauluväljakul ligi 80 tuhat pealtvaatajat. Aasta hiljem esines Metallica Helsingi Olümpiastaadionil – 55 tuhat piletit sellele kontserdile müüdi välja 40 minutiga.

Tänaseks on Metallica plaatide müüginumbrid ületanud 100 miljoni piiri. Metallica kaheksa stuudioalbumit «Kill ‘Em All» (1983), «Ride the Lightning» (1984), «Master of Puppets» (1986), «…And Justice for All» (1988), «Metallica» (1991), «Load» (1996), «ReLoad» (1997) ja «St. Anger» (2003) on jõudnud kulla- ja plaatina staatusesse rohkem kui 40 riigis. Praegu töötab bänd oma üheksanda albumi kallal, mille väljaandmine on planeeritud sellele aastale.

Metallica looming on pälvinud seitse Grammy auhinda, kolm Billboard Music Awardsi auhinda, kaks American Music Awardsi auhinda, kaks MTV Video Music Awardsi auhinda ja Kerrang! Awardsi auhinda.

Metallica Riia kontserdi produtsendiks oli BDG koostöös Live Nationiga

Galerii

Pressilõigud / uudised