Metallica

29.06.1999, Lauluväljak, Tallinn

“ESTONIA, YOU MADE METALLICA FEEL FUCKING GOOD!!” niimoodi hõikas kontserdi lõpus Metallica kitarrist James Hetfield ja oli ka põhjust, sest Metallica Tallinna kontsert oli edukas!

FBI korraldas maailmakuulsa USA rockansambli METALLICA kontserdi 29. juunil 1999.a Tallinna Lauluväljakul. Metallica andis 1999. aastal endise Nõukogude Liidu territooriumil ainult kaks kontserti. Oma esimesele külaskäigule Eestisse jõudis Metallica otse Kiievist, kus ta kaks päeva varem esines Ukraina suurimal rockifestvalil RocKiev.

Tallinna ja Kiievi kontserdi promootori Peeter Rebase sõnul olid Metallica agendiga peetud läbirääkimised mahukad ja aeganõudvad. “Meil oli hea meel tõdeda, et Metallica otsustas mõlemad kontserdid teha koostöös FBI-ga. See on meie jaoks suur võit, mille saavutasime paljuski tänu meie heale mainele ja meeskonnale.” Metallica Talllinna kontsert jäi suuremasse kasumisse kui algselt loodeti. Teisipäeva õhtul viibis Lauluväljakul üle kolmekümne tuhande inimese. Vahetult enne kontserdi algust ostis pileti Lauluväljaku kassadest umbes kümme tuhat pealtvaatajat.

Transpordilennukitega kohale toodava tehnika arv ja kaal oli aukartustäratav – tervelt nelikümmend tonni varustust suurtes merekonteinerites (kaheksa korda rohkem kui näiteks Prodigy kontserdi puhul). Kontserdilava suurus oli mõistagi bändi vääriline, sisaldades spetsiaalseid nn. jooksuradu publikuga suhtlemiseks. Lisaks ülivõimsale helitehnikale kuulusid Metallica show juurde loomulikult ka aastate jooksul legendaarseks saanud võimsad pürotehnilised efektid. Metallica soojendusbändiks oli mainekas Ameerika grupp Monster Magnet, kelle raju psühhedeelne hard rock on äratanud nii publiku kui kriitikute tähelepanu mõlemal pool Atlandi ookeani. Monster Magnet tegi üllatavalt võimsa etteaste, vaimustades publikut hingepõhjani oma energilise ja lihtsalt vaimustava show ning muusikaga. Eestipoolseks soojendajaks oli oma stiili esindajatest professionaalseim bänd – No Big Silence.

Pressilõigud / uudised