Mastodon

19.06.2012, Rock Café

19. juunil astus Tallinnas, Rock Café laval üles uue generatsiooni üks hinnatumaid metalbände MASTODON. Tosina tegevusaasta jooksul on Ameerika bänd pälvinud nii fännide kui kriitikute heakskiidu viljeledes ja segades raskemetali erinevaid žanreid, nende hulgas on sludge metal, progressive metal, stoner metal, alternative metal, groove metal ja post-metal. Tallinnasse saabus Mastodon «The Hunter Tour 2012» turnee raames.

Viimaste aastate jooksul on Mastodonist saanud üks populaarseimaid metalbände, esinedes kõigil suurimatel muusikafestivalidel üle maailma, nagu näiteks Download, Roskilde, Coachella, Bonnaroo, Big Day Out, Rock Werchter ning Sonisphere. Oma karjääri jooksul Mastodon on olnud kahel korral Grammy auhinna nominent. Bändi koosseisu kuuluvad Troy Sanders (basskitarr, vokaal), Brent Hinds (kitarr, vokaal) Bill Kelliher (kitarr) ja Brann Dailor (trummid, vokaal).

Mastodoni muusikastiil on arenenud aastatega, alates esimesest albumist «Remission» (2002) ja lõpetades uue, viienda stuudioalbumiga «The Hunter», mis nägi ilmavalgust 2011. aasta sügisel. Koheselt peale ilmumist tõusis «The Hunter» Billboardi Top 200 esikümnesse ning  pälvis nii fännide, kui muusikakriitikute heakskiidu üle maailma.  Mastodoni uus plaat pälvis Aastaalbumi tiitli ajakirjadelt Metal Hammer, The Kerrang!, Classic Rock ja Rock Sound.

Galerii

Pressilõigud / uudised