Massive Attack

09.06.2008, Saku Suurhall, Tallinn

9. juunil esines Tallinnas esimest korda Briti kultusbänd Massive Attack. Kontsert Saku Suurhallis sai olema ainus show Baltimaades, olles bändile ühtlasi ka esimeseks etteasteks Euroopa turneel, millele Massive Attack suundus uue stuudioalbumi väljaandmise eel.

Just MASSIVE ATTACK pani aluse nn. «Bristoli firmasaundile» ehk uuele muusikastiilile trip-hopile – sügavale ja õhulisele elektroonilisele segule džässist, hip-hopist, rokist ja soulist. Massive Attacki debüütplaati «Blue Lines» (1991) peetakse albumiks, mis on mõjutanud oluliselt Suurbritannia muusikalist suunda. Lugu «Unfinished Sympathy» kuulub kriitikute ja pressi arvates seniajani UK kõigi aegade kümne parima loo hulka.

Oma karjääri jooksul on Massive Attack teinud aktiivselt koostööd paljude kuulsate muusikutega – sealhulgas Tricky, Shara Nelsoni, Portisheadi, Liz Fraseri, Sinead O’Connori, Mos Defi, Damon Albarni, Horace Andy ja Madonnaga. Bändi lood on kõlanud erinevates teleshowdes, seriaalides ja filmides nagu «The Matrix», «The Jackal», «I Am Legend», «Go», «Blade 2», «The West Wing», «Danny the Dog» ja «Prison Break». Massive Attack on pälvinud BRIT Awardi «Best Dance Act» ja ajakirja NME «Godlike Genius Award» auhindu.

Peale muusikaga tegelemise osaleb Massive Attack aktiivselt ka poliitilises ja ühiskondlikus elus, olles sõjavastase liikumise liige ja tehes koostööd Punase Risti, sõjavastase organisatsiooni Stop the War Coalition, Briti heategevusorganisatsiooni Oxfam ja Palestiina lasteabi fondi Hoping Foundationiga.

2008. aastal valiti Massive Attack Londonis toimuva muusika- ja kunstifestivali Meltdown kuraatoriks. Nii sai ansamblist esimene bänd-kuraator selle unikaalse festivali 15-aastase ajaloo jooksul.

Massive Attacki Tallinna kontserdi korraldajaks oli BDG

Galerii

Pressilõigud / uudised