Marilyn Manson

22.12.2007, Saku Suurhall, Tallinn

22. detsembril esines Tallinnas oma skandaalsusega tuntust kogunud Ameerika šokirokkar MARILYN MANSON. Tallinna kontsert sai olema artisti Euroopa turnee «Rape Of World» lõppkontserdiks ja samas ka ainsaks showks Baltimaades. teenindusjaamades üle Eesti.

Maailmaturnee «Rape Of World» raames andis Manson ja tema bänd üle 100 kontserdi Ameerikas, Kanadas, Kolumbias, Argentiinas, Uus-Meremaal, Mehhikos, Austraalias, Jaapanis ja veel 23 Euroopa riigis.

Marilyn Manson asutas oma bändi 1989. aastal. Läbimurre saabus 1993. aastal, kui bänd sai ettepaneku olla kuulsa Nine Inch Nailsi soendajaks. Samal ajal võttis NIN’i juhtfiguur Trent Reznor Mansoni oma plaadifirma tiiva alla. Sellest ajast alates on Marilyn Manson välja lasknud kuus albumit – «Portrait of an American Family» (1994), «Antichrist Superstar» (1996), «Mechanical Animals» (1998), «Holy Wood» (2000), «The Golden Age of Grotesque» (2003) ja «Eat Me, Drink Me» (2007). Bändi kogus on kaks Grammy nominatsiooni, rida autasusid telekanalilt MTV ning ajakirjadelt Billboard ja NME.

Marilyn Mansoni looming on korduvalt vaidlusi põhjustanud. Näiteks 1997. aastal toimus Ameerika senatis istung kaasaegse kultuuri mõjudest noortele, kus põhiteemaks oli arutelu bändi muusika üle. «Minu laulud on sellest, mis meid kõiki ümbritseb,» kommenteerib 38-aastane Marilyn Manson (sündinud Brian Hugh Warner). «Aga mõned inimesed on hirmunud – neile ei meeldi see, kuidas mina ümbritsevat vastu võtan. Ja mida ma ka ei teeks, eeldan ma, et see kutsuks esile elavad vaidlused. Siiski on kõik see minu provokatiivse imidži ja stiiliga kaasaskäiv osa ning see saadab alati mind ja minu loomingut.» Muusiku sõnul ühendas ta oma nimes kaks poolust: heleda – näitlejanna Marilyn Monroe ja tumeda – kurjategija Charles Mansoni, et näidata peent piiri, mis lahutab inimese elus suurepärast ja õudset, geniaalsust ja hullumeelsust.

Marilyn Mansoni Tallinna kontserdi produtsendiks oli BDG koostöös Welldone’iga

Galerii

Pressilõigud / uudised