Ludovico Einaudi

14.09.2016, Nordea Kontserdimaja

Juba 14. septembril Nordea Kontserdimajas esineb oma karjääris esimese kontserdiga Baltimaades maailma üks tunnustamatuid pianiste ja heliloojaid Ludovico Einaudi. Itaalia muusik jõuab Eestisse oma uue Euroopa turnee “Elements Tour” raames. KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD!

Ludovico Einaudi võime sulandada erinevaid muusikažanre on pälvinud talle tõelise ja haruldase talendi tiitli. Kui üks inimene väljendab uut vaheldusrikast maailma, mis põhineb erinevate põlvkondade muusikalistel eelistustel, siis on selleks Einaudi. Tema looming on nii klassikalise kui avangardistliku muusika austajate lemmikteoste seas. Einaudist on saanud mitte lihtsalt üks Euroopa populaarsemaid heliloojaid, vaid ta on pea pealt pööranud traditsiooniliste muusikažanrite ja kuulajaskonna jaotuse iganenud ideid. Einaudi muusika on muutuv, mõtisklev ja tihti introspektiivne. Tema heliteosed on sügavalt liigutavad ning haaravad innustust klassikalisest ja rahvusvahelisest muusikast, minimalismist ja kaasaegsest pop-muusikast. Küll aga on kõige selle muusika südameks alati klaver.

Einaudi värskeimast albumist „Elements“ on saanud esimene plaat, mis jõudis Suurbritannia populaarse muusika edetabelisse peale 1992. aastat, mil Henryk Gorecki „Symphony of Sorrowful Songs“ („Symphony No.3“) nägi ilmavalgust. “Minu „Elements” sai alguse soovist teha midagi täiesti uut kasutades laia teadmistebaasi,” räägib muusik. “Leidsin uue piiri selle vahel, mida tean, mida ei tea ning mida olen tahtnud juba pikemat aega lähemalt uurida – loomingut muistse Kreeka müütidest, perioodilisustabelit, Eukleidese geomeetriat, vene kunstniku Vassily Kandinsky maale, heli ja värvi olemust, kuivanud muru, maastiku mänglevust. Olin kuid kaotsis kaootiliste piltide, mõtete ja tunnete vahel. Järsku aga loksus kõik paika, justkui oleks kõik elemendid pärit ühest ja samast maailmast, sellest samast millest ka mina olen,“ kirjeldab Ludovico.

Einaudi tundelised heliteosed on olnud ka osaks paljudele tuntud filmidele ja teleshowdele. Tema muusika on jõudnud kuulsasse draamasse „Must Luik“, kergelt humoorikasse prantsuse draamasse „1+1“, Russell Crowe lavastajadebüüti „Veelausuja“, laialt arutletud mängulisse dokumentaalfilmi „Ma olen ikka veel siin“ Joaquin Phoenix’ist, „Doctor Zhivago“ teleshowsse ja paljudesse teistesse kinoteostesse. Einaudi poolt loodud tunnusmuusika filmile „Fuori Dal Mondo“ oli nomineeritud Oscarile ning pälvis Saksamaa suurima klassikalise muusika auhinnna Echo Klassik.

14. septembril esineb Ludovico Einaudi Tallinnas, Nordea Kontserdimajas. Koos maestroga on laval ka live-orkester, mille koosseisus on tšellist, kitarrist, viiuldaja, löök- ja klahvpillimängijad ning mis pakub saalis viibivale publikule ehtsat muusikalist naudingut. Nagu on kirjutanud Oxford Mail – „Mitte paljud klassikalise muusika esitajad ei suuda meeldida nii emodele, nahkriietes mootorratturitele, kallites ülikondades härrasmeestele kui kokteilikleitides daamidele.“

KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD!

Hind: 42 - 79 EUR

Pressilõigud / uudised