Lou Reed

11.07.2008, Linnahall, Tallinn

David Bowie poolt New Yorgi kuningaks nimetatud LOU REED on oma karjääri jooksul olnud teatraalne glämm-rokkar, depressiivne elupõletaja, avant-garde helilooja ja rock’n’roll staar. Lou Reed on avardanud roki sõnavara ja taluvuspiire tekstidega ülevõlli seksist, narkootikumide (kuri)tarvitamisest, dekadentsist, transvestiitidest, homoseksuaalsusest ja suitsiidipiiril kõikuvast depressioonist. Ehedus, millega ta läbi oma karjääri elu värvikamaid tahke on kujutanud, lubavad tal olla nii David Bowie olulisim eeskuju ja pungi esiisa, kui kunsti-, romantika- ja avangardihuviliste iidol.

Läbi Reedi pika karjääri vältel on «Berlin» jäänud aga üheks omanäolisemaks kontseptuaalteoseks, mida näiteks New York Times on nimetanud «oma aja kõige tugevamaks ja originaalsemaks albumiks». Plaadi väljaandmise hetkest alates kavatses Lou Reed albumi materjali ka lavale ette kanda. Kuid see kavatsus õnnestus muusikul täide viia rohkem kui 30 aastat hiljem. «See on harukordne võimalus – taolise show loon ma vaid korra kolmekümne aasta jooksul. Te võite pärast lastele rääkida, et nägite Lou Reedi «Berlini» live’s», sõnab muusik.

Lou Reedi unikaalse teatraliseeritud kontsertlavastuse loomise kallal töötas tema ammustest ja maailmatuntud sõpradest koosnev meeskond – «Berlin» albumi produtsent Bob Ezrin, produtsent Hal Willner, kelle hiljutiste tööde hulgas on Leonard Coheni tribüütkontsert, mitmekordne Grammy võitja Lucinda Williams ning hinnatud maalikunstnik, lavastaja ja režissöör, Oscari ja Academy Awardi nominent, Independent Spirit Awardi auhinna ja Cannesi festivali parima režissööri tiitli omanik Julian Schnabel.

Lou Reedi Tallinna kontserdi produtsendiks oli BDG koostöös Live Nationiga

Galerii

Pressilõigud / uudised