Linkin Park

11.06.2008, Arena Riga, Riga

Ansambel LINKIN PARK moodustati 90ndate lõpus Lõuna-Californias. Karjääri jooksul on bänd jõudnud müüa üle 50 miljoni plaadi, võitnud «Grammy» auhindu, pälvinud «Parima alternatiivse rokkmuusika esitaja» ja «Aasta ansambli» tiitli.

Ansambli debüütalbumit «Hybrid Theory» (2000) jõudis juba esimesel nädalal USA albumite TOP 20sse. Teine plaat «Meteora» (2003) näitas bändi arengus uut ajajärku. Linkin Park tõestas, et on valmis heliga eksperimenteerima – muusikud kasutasid stuudios nii raskeid kitarririffe kui ka keelpille ja klaverit. Linkin Parki uus album «Minutes to Midnight» (2007) salvestati koostöös kuulsa produtsendi Rick Rubiniga (AC/DC, Red Hot Chili Peppers, U2, Metallica). Muusikakriitikud tunnistasid selle plaadi ansambli kõige tähelepanuväärsemaks saavutuseks. Albumi esisingel «What I’ve Done» on osutunud sai ansambli kõige edukamaks looks kogu karjääri jooksul. Album ise tõusis müügiedetabelite tippu paljudes maades, sealhulgas USAs, Suurbritannias, Saksamaal ja Prantsusmaal.

Ansambli liikme Mike Shinoda nimetab viimast albumit viisiks näidata kuulajatele, et Linkin Park on võimeline lõhkuma oma loomingu stereotüüpe: «Töötades stuudios uue plaadi kallal ei kartnud me järjekordselt vokaaliga eksperimenteerida ja kasutasime mõnuga meie jaoks mitteiseloomulikke instrumente. Minu arvates määratleb uus album kõikidest eelmistest kõige paremini Linkin Parki muusikalist stiili. Uue saundiga tunneme end vägagi mugavalt».

Linkin Parki Riia kontserdi produtsendiks oli BDG koostöös Live Nationiga

Galerii