Lana Del Rey

14.06.2013, Arēna Rīga, Riia

14. juunil esines Riias viimase aja üks säravamaid popsensatsioone LANA DEL REY. Kontsert Arena Rigal ledis aset lauljanna uue maailmaturnee raames.

«Mõnikord staarid lihtsalt ilmuvad. Mõnikord tuuakse nad ootamatult meie sekka. Ning mõnikord leiame nad atmosfäärist justkui maaväliste jõudude poolt saadetuna. Just viimasele kirjeldusele vastab see vapustav olek, hääl, välimus ja tunnetus, mida Lana Del Rey endas kannab. Muusikastaari staatus pole Ms. Del Rey jaoks valik, see on tema kutsumus. Lana kutsub end ise «gangsta Nancy Sinatraks» ning defineerib viljeldavat žanrit kui Hollywoodi pop/sadcore ja nimetab seda dramaatiliseks popmuusika suunaks. Särav Lana Del Rey on ühtlasi pimestav ja põnev, tema looming ning imago näivad sisaldavat tundmatuid, müstilisi ja intrigeerivaid saladusi. Ta seob oskuslikult mitmeid muusikastiile – blues, soul, indie ja jazz – oma melanhoolsete laulusõnadega, luues seeläbi unikaalse kõla, mis peegeldab artisti sügavaimaid ja peidusolevaid emotsioone.»

Lana Del Rey (sündinud Elizabeth «Lizzy» Grant)  karjäär sai alguse New Yorgis, väikestest Brooklyn’i baaridest ja klubidest, kus ta tihti esines. Tema ainulaadne stiil on teda alati teistest esinejatest eristanud – Elizabeth esitas tol ajal populaarsust kogunud indie-folk’i asemel oma versioone 60ndate jazz’ist ja blues’ist. Esimese plaadilepingu allkirjastas ta 20-aastaselt ning esimene digitaalne debüütalbum ilmus tema pärisnime alt. 2012. aastal andis ta välja hittalbumi «Born To Die», mida on tänapäevaks müüdud üle nelja miljoni koopia.

Selle esiksinglist «Video Games», mis avaldati esialgu vaid Youtube’s, on saanud tõeline internetihitt. «Olin leidnud kõla, mis mind intrigeeris ja vaimustas. Tulles välja looga «Video Games», leidis minu jaoks aset otsustav hetk. Eelnevalt ajasin taga hitte, kiiretempolisi lugusid. Tihti juurdlesin mõtte ümber, et kuidas ma nüüd selle loo ajal siis postitantsu saaksin teha? «Video Games’i» laadisin internetti üles puhtalt enda jaoks. See oli aeglane, see oli ballaad, millel justkui polnudki refrääni. Laadisin loo Youtube’i ja see töötas. Iga päevaga kogunes tuhandeid vaatamisi. Ja mina lihtsalt istusin ning mõtisklesin, kust kohast need inimesed järsku tulevad. Mul polnud õrna aimugi, kuidas nad minu looni jõudsid, kuid inimesed tulid minuga just selle laulu pärast rääkima. See polnud kaugeltki see, mida ma oodata oleksin osanud. Kuid milline kergendus! Oleks imeline, kui saaksin laulda ka originaalseid Hollywoodi glamuurseid ballaade, enda kiiretempoliste «gangsta venna versioonide» kõrval. Peamine, et ei püüaks laulda nagu teised inimesed,» kommenteeris Lana. «Born To Die» kauamängivalt pärinevad ka sellised lüürilised hitid nagu «Blue Jeans», «Born To Die» ja «Summertime Sadness».

Lana Del Rey on pärjatud mitmete mainekate muusikaauhindadega, näiteks MTV Music Award’i ning mitmekordselt Brit Award’iga, sealhulgas on ta pälvinud Parima rahvusvahelise naissooloartisti tiitli. Lauljanna sõnul ei karda ta vältimatut staaristaatusega kaasnevat: «Tunnen paljusid erinevaid inimtüüpe. Kui nad on purjus, keset ööd, siis tahavad nad sama asja. Tahavad olla kuulsad. See on inimlik vajadus, soovida, et teised inimesed oleksid tunnistajaks sinu elule. On oluline olla kellegi poolt märgatud. Nad ei taha olla üksi. Mina ei taha olla üksi,» lisas Lana.

Popsensatsioon Lana Del Rey esines 14. juunil Riias, Arena Rigal.

Galerii

Pressilõigud / uudised