Kumu ÖÖ vol.2

25.05.2007, Kumu, Tallinn

25. mail toimus teist korda KUMU ÖÖ festival. Kumu ÖÖ’st on saamas iga-aastane kultuurisündmus, mil üheks ööks aastas on terve Kumu alumine korrus ja sisehoov põnevaima muusika ja visuaalkunstide päralt.

Selle aasta programm toimus läbi öö kolmel laval: fuajees, suures näitussaalis ja auditooriumis. Pidu kestis hommikutundideni. Avatud oli ka kohvik ja siseõu baaridega ning festivali mõõtu kontsert-peole on tulnud ligi 2000 inimest.

Kumu-poolne ürituse projektijuht Maria-Kristiina Soomre kommenteerib: “Kumu jaoks on Kumu ÖÖ üks aasta tähtsündmusi, mil maja saab tavapärasest hoopis teistsuguse kasutuse, uue hingamise ja uued rütmid. Koostöös ürituse korraldajatega plaanime muuta Kumu ÖÖ oodatud kevadiseks traditsiooniks, pikemas perspektiivis sarnaseks kunstide ja muusika festivaliks nagu Barcelonas sealse kaasaegse kunsti muuseumi MACBAga koostöös toimuv Sonar festival. Meie jaoks on oluline, et publik harjuks Kumus käima erinevaid elamusi otsimas ja oleks valmis siia ikka ja jälle tagasi tulema.”

Muusikavalik sai olema sel aastal avar – Kumu ÖÖ-l vol.2 esinesid Jah Wobble & the English Roots Band(UK), Jimi Tenor & Kabu Kabu (FIN), Mira Calix (UK, Warp records), Clark (UK, Warp records), Islaja (FIN, Fonal records), Bersarin Quartett (GER), Lubomyr Melnyk (Ukraina), Vaiko Eplik & Eliit (EST), Broken Time Orchestra (EST), Miss Katrin & Kautechre (EST), Aivar Tõnso, Siim Nestor.

Alguse on saanud ka üks oluline traditsioon – Kumu ÖÖst on saamas sündmus, kus igal aastal esitletakse ka värskelt ilmunud olulist eesti muusikat. Eelmisel aastal esitles uut plaati Wochtzchee, sel aastal astusid aga verivärske materjaliga üles koguni kaks kollektiivi: Broken Time Orchestra ning Vaiko Eplik & Eliit.

Ürituse kordaminekuks oli ühendanud jõud Aivar Tõnso (Hea Uus Heli), Helen Sildna (BDG Music) ja Kumu korraldus-team eesotsas Maria-Kristiina Soomrega

Galerii

Pressilõigud / uudised