Kumu ÖÖ

02.06.2006, Kumu, Tallinn

2. juunil avas KUMU esimest korda oma ajaloos uksed ÖÖsel, et pakkuda festivalimõõtu programmi nii muusika- kui filmihuvilistele. Festivali programm kestis õhtust kuni hommikutundideni paralleelselt kolmes saalis: 1. korruse näitusesaalis; fuajees ja auditooriumisaalis.

Ürituse oluliseks märksõnaks oli WARP Records, mis on üks mitmekesisemaid ja edukamaid independent-plaadifirmasid uute muusikasuundade tutvustamisel. Warp Recordsil on jätkunud julgust tegutseda väga erinevatel rinnetel avaldades geniaalset muusikat ambient-technost kuni hip-hopi ja indie-rockini. Aastal 2003 laiendas Warp oma tegevust ka filmimaailma – loodi Warp Films.

KUMU Öõ raames oli võimalus näha kahte olulist Warpi-staari – PLAIDi ja JAMIE LIDELLi, esmakordselt Eestis kuulda klubimuusika värskemaid tuuli dubstep’i näol, vaadata vägagi teravaid lühifilme, aega veeta öises Kumus, kohtuda vanade tuttavatega.

Ürituse kordaminekuks on jõud ühendanud festival Hea Uus Heli, üritustesari Jazz’n’Motion, Briti Nõukogu, Raadio2 ning KUMU.

Galerii

Pressilõigud / uudised