Klaxons

06.10.2008, Club Hollywood, Tallinn

6. oktoobril esinesid Tallinnas, Club Hollywoodis Briti punk-reivarid Klaxons. Kontserdi erikülaliseks oli Tartu süntesaatoripopparite kamp koondnimega Popidiot.

Klaxonsi järgi võeti esimest korda kasutusele mõiste nu-rave ja just Klaxonsi psühhedeelsete neoonriiete ja helendavate pulgakestega pidudel käiv fänngrupp andis alust rääkida nu-rave’i moest ja generatsioonist.

Klaxonsi edulugu sai alguse vanakooli-maigulistest koolivõimla-reividest, mille info levis paar päeva enne pidu vaid sms’ide ja meilinglistide kaudu ja kus ukse taha jäi alati sadu fänne. Kõik see pani aluse keeristormina kulmineeruvale haibile ja „next big thing“ kuulsusele. UK muusikapress eesotsas ajakirjadega NME ja Q armastasid neid üleöö.

Oma ülimenuka debüütalbumi „Myths of the Near Future“ (produtseeritud Simian Mobile Discost tuntud James Fordi poolt) andis Klaxons välja 2007. aasta jaanuaris ning selle eest pälvisid nad ka Mercury auhinna. Samal aastal valis NME nad oma ajakirja indie-rave-tuuri peaesinejaks. 2008 jaanuaris võitsid Klaxonsid NME Awardsil parima albumi auhinna, olles eelneval aastal läinud sealtsamast koju tiitliga „parim uus bänd“. Kirjeldatud on neid terminitega nagu acid-rave ja sci-fi punk-funk, nu-rave väljendi võttis aga Klaxonsist rääkides esimest korda kasutusele Angular Recordsi asutaja Joe Daniel, kes nende esiksingli välja andis. Põhiolemuselt on Klaxonsite muusika tantsuline indie-rock, mõjutusi on nad saanud aga 90-ndate alguse reivikultuurist. Võrreldud on neid bändidega nagu Happy Mondays ja Stone Roses. Londonis elutseva trio põhiliikmeteks on Jamie Reynolds, James Righton ja Simon Taylor.

Galerii

Pressilõigud / uudised