Killswitch Engage

15.10.2007, Club Hollywood, Tallinn

15. oktoobril andis Club Hollywoodis energilise ja raju kontserdi Grammy’le kandideerinud USA metalcore bänd KILLSWITCH ENGAGE. 21. sajandi metallilaine üks edukamaid bände saabus Eestisse esmakordselt.

1998. aastast USA’s tegutsenud metalcore viisikust Killswitch Engage on saanud aastate jooksul omas žanris maailma üks hinnatumaid bände, kes on mahtunud nii Ozzfesti esinejate hulka ning jaganud tuuridel lavalaudu selliste suurustega, nagu Slayer, Lamb of God, Bad Religion jpt. Samuti on Killswitch Engage’i viimane plaat «As Daylight Dies» müünud pelgalt USA’s juba sadu tuhandeid plaate. Bändi enda sõnul on nad selle albumiga astunud väljapoole tavapärase metal’i piire ning naudivad ise täiel rinnal mitmekesiste meloodiate peale üles ehitatud stiililist segu.

Raadio 2 saatejuhi Koit Raudsepa sõnul on Killswitch Engage 21. sajandi metallilaine üks edukamaid bände. «Killswitch Engage on suutnud vaid mõne aastaga ainult Ameerikas müüa ligikaudu miljon plaati ja see ühe underground bändi kohta ebatavaline populaarsus on tulnud just tänu meeletult headele kontsertidele».

2004. aastal kandideeris bänd looga «The End of Heartache» Grammy auhinnale kategoorias «Parim metal etteaste». Killswitch Engage’i muusikat iseloomustavad massiivsed kitarririfid ning erinevaid stiile hõlmavad vokaalipartiid. Peale bändi algse laulja lahkumist aastal 2002 vokalisti koha välja teeninud Howard Jones on fännide poolt hinnatud kui suurepärane lava-karakter ja dünaamilise häälega laulja.

Galerii

Pressilõigud / uudised