Killswitch Engage

17.04.2013, Rock Café

17. aprillil esines Tallinnas, Rock Cafés selle sajandi metallilaine üks edukamaid bände Killswitch Engage. Ansambel, mille muusikat iseloomustavad massiivsed kitarririfid ning erinevaid stiile hõlmavad vokaalipartiid, tuli Eestisse oma uut albumit esitlema.

Nädal enne esinemist Tallinnas ilmus Killswitch Engage’il kuues stuudioalbum nimega «Disarm the Descent». Bändi uus kauamängiv on maineka ajakirja Alternative Press poolt nimetatud üheks 2013. aasta kõige oodatumaks albumiks. «Oleme alati rääkinud ja mõelnud, et peaks veel agressiivsemaks muutuma. Pärast eelmist albumit hakkasime kirjutama muusikat, millel on rohkem hambaid,» kommenteeris bändi kitarrist Adam D. Väljaanne Guitar World soovitab samuti Killswitch Engage’l sel aastal kindlasti silma peal hoida: «Disarm the Descent» on selle viisiku kõige meisterlikum, kõige mitmekülgsem ja kõige särtsakam panus juba ansambli niigi ajaloolisele muusikapärandile, mis jääb neist igaveseks raske metalmuusika kroonikasse. Kuulates jõuab meieni see sama Killswitch Engage, mida teatakse ja armastatakse ning mis on maitsestatud hardcore’i, žanri klassikaks saanud «Alive or Just Breathing» albumi vaimu ja kõige selle täiesti uuega, mida bänd viimasel ajal loonud on.»

Grammy auhinna nominent Killswitch Engage saabus Eestisse koosseisus Jesse Leach (vokaal), Adam Dutkiewicz (kitarr), Mike D’Antonio (bass), Joel Stroetzel (kitarr) ja Justin Foley (trummid). Bändi algrivistusse kuulunud laulja Jesse Leach’i jaoks on Killswitch Engage’i uus plaat esimeseks tema vokaaliga albumiks pärast kauamängivat «Alive or Just Breathing» (2002). Leach naasis koosseisu peale kümmet aastat, mis möödusid tema bändist lahkuminekust.

1998. aastast tegutsenud Killswitch Engage’ist on saanud aastate jooksul oma žanri maailma üks hinnatumaid bände, kes on mahtunud nii suurte festivalide esinejate hulka (sh. Ozzfest, Wacken Open Air, Reading, Download, Rock Am Ring) ning jaganud tuuridel lavalaudu selliste suurustega, nagu Slayer, Lamb of God, Bad Religion jpt. Ainuüksi USAs on Killswitch Engage suutnud müüa üle nelja miljoni plaadi.

21. sajandi metallilaine üks edukamaid bände Killswitch Engage esineb 17. aprillil Tallinnas, Rock Cafés. Ameerika metalcore’i suurnimi tuli taas Eestisse üle viie ja poole aasta – viimati andis ansambel energilise ja raju kontserdi 2007. aasta sügisel Club Hollywoodis. Kitarrist Adam D. sõnul on Killswitch Engage’i missioon väga lihtne: «Tahame, et inimesed tuleksid meie kontsertidele ja lõbutseksid. Pidutseksid, tunneksid muusikat ning ehk ka naeraksid muhedalt. See on ju meelelahutus! Me peaksime midagi tundma, peaksime seda nautima. See ongi põhiline. Kui on meie võimuses panna inimesi nautima seda, mida teeme, siis on see kõik, mida eales teha soovime.»

Galerii

Pressilõigud / uudised