Katatonia / Junius / Alcest

06.11.2012, Rock Café

6. novembril esines Rock Cafés Eestis paljude raskemuusika fännide poolt armastatud ansambel KATATONIA. Tallinna kontsert leidis aset Rootsi bändi uue stuudioalbumi Euroopa turnee raames.

Katatonia uus kauamängiv «Dead End Kings» nägi ilmavalgust 27. augustil ning muusikud ise nimetavad materjali bändi seni kõige ambitsioonikamaks ja liigutavamaks. «Uus plaat räägib inimese mõistuse koridoridest, kust ei ole tagasiteed. Nendes käikudes oled alati kuningas või kuninganna ning seda enda seaduste järgi, isegi tupikus olles. Kanna oma koormat uhkusega. See on see, mida me teeme – juba teist aastakümmet järjest. Kuningad, sest me usume sellesse, mida me loome, iseenda häirivasse usku,» rääkis ansambli laulja Jonas Renkse.

Katatonia üheksas stuudioalbum esitab ümberlükkamatu tõenduse bändi peatumatust artistlikust liikumisest. «Dead End Kings» tõestab, kuidas kurbus ilmutab end erinevates varjundites ja keegi pole selle külma ahvatluse eest kaitstud. Olenemata sellest, kui eredalt päike särab, laotab kurbus ikka ja alati oma aegumatu varju üle inimhinge. Igavese kurbuse väljendamine on omaette kunst ning viimase kahekümne aasta jooksul on Rootsi melanhoolia-meistrist Katatoniast kindlalt välja kujunenud selle kunstivormi kirglik ja oskuslik esindaja.

21. sajandil on Katatoniast saanud üks hinnatumaid bände tänapäevases raskemuusikas. 2012. aasta Katatonia on võimelisem, teravam ja loominguliselt mõjuavaldavam kui eales varem.

Rootsi raskemuusika maailmanimi Katatonia esines 6. novembril Tallinnas, Rock Cafés uue Euroopa turnee raames. Tallinnasse tuli Katatonia koosseisus Jonas Renkse (vokaal), Anders Nyström (kitarr), Per Eriksson (kitarr), Niklas Sandin (bass) ja Daniel Liljekvist (trummid). 6. novembril astusid kontserdi erikülalistena Rock Café lavale ka shoegaze’i muusikaline projekt Alcest Prantsusmaalt ja Ameerika rokibänd Junius.

Galerii

Pressilõigud / uudised